Pięć bramek Arka Wałęgi!

Eagles over-30 oraz  Calisia i Cracovia w  over-40 Division wysoko pokonały swoich rywali w l. Metropolitan A.H. Soccer League. Przegrały Błyskawica North i Eagles over-40; Podhale pauzowało. Bohaterem kolejki by  Arek Wałęga z Calisii, który zdobył dla swego zespołu aż pięć bramek.

Over -30 Division

EAGLES – HIGLANDERS 4-0 (2-0)
Bramki: Janusz Gurgul 3, Piotr Leszczyk
Pewne zwycięstwo Eagles nad grającymi zbyt ostro amerykańskimi Highlanders.

BŁYSKAWICA  NORTH – UNITED SERBS 2-4
Bramki: Roman Witecki, Maros Havran
Mając tylko jednego zawodnika na zmianę, Błyskawica North prowadziła do 65 min 2-1 z najlepszym obecnie zespołem ligi, mającym na koncie siedem zwycięstw z rzędu, wzmocnionym w tym sezonie zawodnikami Concordii.
W końcówce jednak zabrakło sił i w ostatnich 15 minutach stracono trzy bramki.
W najbliższy wtorek 25 października Błyskawica North rozegra zaległe spotkanie z Liths, godz. 7.30 p.m., W.31th Str & N. Central Ave

SZYMANSKI – VIKINGS – przełożone na poniedziałek 24 października

CRACOVIA – SRPSKA 5-0 (0-0)
Bramki: Wiesław Soja 2, Irek Zelkowski, Tony Madro, Grzegorz Paluszek
Wysoka wygrana Cracovii, ale gdyby nie doskonała postawa Krzysztofa Sołtyszewskiego w bramce, losy spotkana mogłyby ułożyć się inaczej. W pierwszej połowie przy stanie 0-0 bramkarz Cracovii wybronił w sytuacji „sam na sam”, a po przerwie wyszedł jeszcze czterokrotnie z opresji w analogicznych sytuacjach.

EAGLES – LITHS 0-2 (0-1)
W osłabionym mocno składzie Eagles nie sprostał Liths. „Orły” miały tylko 11. zawodników do gry, a po przerwie, gdy kontuzji doznał Michał Hrysio, na placu boju pozostało tylko dziesięciu.

GREEN-WHIYTE  – CALISIA 1-6 (0-3)
Bramki: Arek Wałęga 5, Atur Bańkowski

10-22-11-049Tak się zaczęło – Arek Wałega z rzutu karnego zdobywa pierwszą ze swoich pięciu bramek       Foto Jacek Jówko

Najlepszy mecz sezonu rozegrała Calisia. Bohaterem spotkania był Arek Wałęga, który zaliczył aż pięć trafień. Bardzo ładna była także bramka Artura Bańkowskiego – z rzutu wolnego z odległości 30 m. Kilka asyst zaliczył Radek Wawrzyniak, a w ogóle pochwalić trzeba cały zespół.

10-22-11-075Nawet w taki sposób obrońcy Green-White nie zdołali powstrzymać Wałęgi   Foto – Jacek Jówko

10-22-11-079Arek Wałega po raz kolejny próbuje pokonać bramkarza Green-White  Foto – Jacek Jówko

W najbliższą środę 26 października o godz. 7 p.m na Schwaben Center  Calisia rozegra zaległe spotkane z Eagles

Over-50 Division
W niedzielnych derbach Chicago w over-50 Division  pomiędzy Royal Wawel a Eagles znów lepsi okazali sie wawele wygrywajac 2-0 (1-0) po bramkach Ryszarda Pawuli.
Przez cały mecz wawele mieli zdecydowaną przewagę, gorzej  było ze skutecznością.
RW: Bartosz – Marek, Guzik, Litkowiec, Krasowski, Garga, Madro, Szarek, Krakowiak, Pawula , Drewicz; wchodzili – Rządkowski, Bigosiński, Lasek, Zagone, Szewczyk.
Przed meczem minuta ciszy zawodnicy obu drużyn uczcili pamięć zmarłego kolegi Wiesława Rzepki!
Po meczu odbyło się uroczyste wręczenie medali pamiątkowych za zdobycie mistrzostwa ligi w sezonie 2010/2011 !