Odrowąż czy Watra/Białka?

W XII kolejce Lowell Foods Liga Podhalańska odpadł z walki jeden z kandyda-tów do tytułu – Szaflary. Wykluczyła ten zespół porażka w  bezpośrednim starciu z Odrowążem. Wygrała natomiast Watra/Białka i mając do Odrowąża tylko trzy punkty straty,  może jeszcze pokrzyżować szyki liderowi. Oba te zespoły spotkają się jeszcze z sobą i najprawdopodobniej ten pojedynek  zadecyduje o tytule. Chyba że wcześniej, za dwa tygodnie Białka przegra lub zremisuje z  Szaflarami, to już wtedy zespół prezesa Ligi Tomka Greli będzie mógł świętować wywalczenie po szeregu latach przerwy tytułu mistrza góral-skiej ligi.
Oto relacje i aktualna tabela

RATUŁÓW – WATRA/BIAŁKA  2-5 (0-3)
Bramki: {Piotr Prokop, Mateusz Opila – Dawid Łukaszczyk 2, Fernando Alvarez 2, Adrian Cup.
Był to w miarę  wyrównany pojedynek, rozegrany na fatalnym błotnistym boisku.  W tym spotkaniu zanotowano obustronne słupki i poprzeczki, a Marek Ciężczak z Ratułowa z odległości dwóch metrów nie trafił  do siatki. W końcówce Białka miała na boisku tylko dziesięciu zawodników, ale nadal dominowała . W Ratułowie                     bardzo dobrze spisywał się Darek Jutka w bramce.

ODROWĄŻ – SZAFLARY 5-2 (2-1)
Bramki: Sławek Olejarz 3, Krzysztof Sroka, Łukasz Sroka – Alex Budac, Michał Srama
Odrowąż całe spotkanie grał w dziesiątkę, Szaflary mało 18 zawodników do gry, a jednak lepsi w tym bardzo ważnym dla obu zespołów spotkaniu okazali się pilarze Odrowąża. Zwłaszcza w drugiej połowie  ich dominacja była wyraźna.
Zabrakło u na kilku „jakościowych”  zawodników – wyglądało to tak jakby grał na drugi skład  – podsumował pauzujący  od pewnego czasu z powodu kontuzji Ryszard Surdel. – Boisko było fatalne, a niedoświadczeni zawodnicy nie dawali sobie na nim radę. Odrowąż nas wyprzedzał, był szybszy – miał wprawdzie mało zawodników, ale bardzo dobrych.
.- Obawiałem  się przed mecze, myślałem nawet od oddaniu spotkania walkowerem. Dopiero gdy prowadziliśmy 2-0, uspokoiłem się – powiedział prezes  Odrowąża Tomek Grela. -. Oni oddali w pierwszej połowie tylko dwa strzały w światło bramki, z jednego padła bramka. Pomimo gry  osłabieniu, dominowaliśmy niemal bez przerwy.

1. Odrowąż              11    27    37-21
2. Watra/Białka        11    24    42-23
3. Szaflary                 10    19    31-24
4. Ratułów                 11    9    23-38
5. Orawa                  10    4    14-41