Nieudany weekend w lidze oldboyów

Tylko remis Podhala w -40 Divson w Il. Metropolitan A. H. Soccer League i porażki Szymańskiego  w over-30 i Eagles w over-40 Division – to bilans kolejnej rundy spotkań. Nie doszły do skutku ciekawie zapowiadające się derby: Błyskawica North – Eagles (rozegrane zostaną w najbliższą środę); przełożone zostało także kolejne derbowe spotkanie; Calisia – Cracovia. W over-50 Division, która gra niezależnie od ligi, mistrz ostatnich kilku sezonów – Royal-Wawel rozgromił Oak Park 12-0, a Eagles przegrał z Olympics 1-2.
W sumie niezbyt udana sobota dla naszych zespołów w tej lidze.
Oto relacje

SZYMANSKI – LITS 1-4 (1-1)
Bramka: Jacek Hickiewicz
Nie powiodło się Szymańskiemu w spotkaniu z czołowym zespołem Dywizji. Wprawdzie Jacek Hickiewicz jeszcze przed przerwą wyrównał stan pojedynku na 1-1, ale zaraz po wznowieniu gry w drugiej polowie Liths zdobyli drugą bramke, a późnej dwie dalsze.
Pokazał się w bramce Robert Borg, zabrakło natomiast Janusza Bosowskiego,  Adama Mazura, Piotra Kamysza i kontuzjowanego Stanisława Widło.

EAGLES – BŁYSKAWICA NORTH –  przełożony na środę 16 maja, godz. 9 p.,m., 31&  Central

LITHS – PODHALE 3-3 (2-1)
Bramki: Bogdan Zawadzki z rzutu karnego, Stanisław Miętus. Jurek Woźniak
Kolejne da punkty straciło Podhale i coraz mniejsze szanse na doścignięcie lidera – Concordię.  Pierwsza połowa słabsza w wykonaniu Podhala,  po przerwie było już więcej walki i zaangażowania.  Ze stanu 1-3 Podhale wyciągnęło na 3-3, ale zabrakło czasu na zdobycie zwycięskiej bramki. W samej końcówce piłka po strzale z rzutu wolnego Jurka Siwca wylądowała na poprzeczce.

GREEN-WHITE – EAGLES 1-0 (1-0)
Eagles przegrał mecz, który był absolutnie do wygrania. W drugiej połowie Jurek Kociołek nie wykorzystał kilku 100-proc sytuacji, a raz piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.
Zdaniem obserwatorów, wynik powinien być co najmniej 4-1 dla Eagles. Green-White zrobiło jedną akcje, z której uzyskało branmke, a później już tylko broniło się. Miało zresztą ułatwione zadanie z uwagi na fatalną dyspozycję strzelecką Eagles.

CALISIA – CRACOVIA –  przełożony

Over-50 Division
(Inauguracja wiosennej rundy)
ROYAL-WAWEL – OAK PARK 12-0 (6-0)
Bramki:  Motolko 4 , Pawula 4, Drewicz 2, Hernandez , Mroczkowski.
R-W: Bartosz, – Lasek, Litkowiec, Krakowiak, Pikul, Garga, Madro, Mroczkowski, Szarek, Pawula, Drewicz; wchodzili –  Maczugowski, Hernandez, Motolko.
Royal Wawel over 50 rozpoczął rewanżową batalię o prymat w lidze w mocnym stylu wygrywając z drużyną Oak Park  12-0. Nie był to wymagający przeciwnik stad ten wynik!