Niepowodzenia Warty I Wisły

Warta A straciła pozycję lidera w Champions Division halowej ligi National po porażce z Berber Stars, zespołem przeciętnym. Spisująca się ostatnio dobrze Wisłą A została natomiast rozgromiona przez Albanian Stars aż 11-1. Takiego rezultatu chyba nikt nie oczekiwał. Albanian Stars, które na ten mecz podobno wzmocniły się, zostały nowym liderem ligi. Wygrał nareszcie Czarny Dunajec –  z jednym  z najsłabszych zespołów dywizji- Winged Bull

W  Major Division nieznaczne porażki Jaglonii i HDS Eagles  i wygrana Warty B z młodym zespołem Wisły B, chociaż końcowy wynik jest zbyt wysoki. Nadal bez straty punktów pozostają liderzy – Abania FC i Viking over-30, w czołówce, na czwartym miejscu ze stratą  2 punktów do lidera pozostaje Warta B

Champions Division

BERBER STARS – WARTA   A  4-3 (4-1)
Bramki: ELjis Olsado, Pancho Gonzalez, Wiliam Butler
Piłkarze Warty „przespali”: pierwszą połowę, dając trzy prezenty rywalom, którzy prowadzili już 4-1. Druga połowa byłą już nieco lepsza, zawodnicy Warty „obudzili” się, ale pomimo wielu okazji potrafili tylko zdobyć w tym okresie dwie bramki.

WISŁA  A – ALBANIAN STARS 1-11 (1-3)
Bramka: Edi Antal
Takiej klęski nikt się nie spodziewał. Zresztą długo na nią sie nie zanosiło. Pierwsza połowa była wyrównana, długo utrzymał się wynik 2-1 i dopiero tuż przed przerwą padła trzecia bramka dla Albanian Stars. W drugiej połowie wszystko się posypało – popełniano błąd za błędem, które bezlitośnie  wykorzystywali rywale.
– O tym meczu trzeba jak najszybciej zapomnieć – skwitował prowadząc zespół Wisły A  Sławek Tkacz.

WINGED BULL – CZARNY DUNAJEC 2-5
.
W tabeli prowadzą Albanian Stars 13 pkt przed Vikings także 13 pkt i Wartą A 12 pkt;…. 6. Wisła A  9 pkt; 7. Czarny Dunajec 7 pkt

WARTA B – WISŁA B 7-1 (3-0)
Bramki: Salvanon Viscaino 5, Paul Vilio, Elja Leavy – Dominik Brzosowski
Pomimo wysokiej porażki prowadzący zespół Wisły B Piotr Sztafa był zadowolony z postawy zawodników. Jego zdaniem był to najlepszy mecz młodych piłkarzy w sezonie. Tym niemniej  w zespole widać brak zgrania a przede wszystkim brak doświadczana.

VIKINGS over-30 – JAGIELLONIA 3-2 (2-2)
Bramki: Łukasz Mikulski, Paweł Borzęcki
Spotkanie miało wyrównany przebieg i dopiero na cztery minuty przed końcem oldboye Vikings zdobyli zwycięską bramkę. W zespole  „jagi” zabrakło ośmiu zawodników z powodu chorób bądź  pracy.

HDS EAGLES – CHICAGO  BLAST FC 3-4 (2-1)
Bramki: Belgo 2, Paweł Sławow
Bez treningów nie ma zgrania i to było przyczyną porażki, pomimo iż po pierwszej połowie HDS Eagles prowadził 2-1. – Być może niebawem będzie lepiej, bo od środy rozpoczynamy nareszcie regularne treningi – powiedział prowadzący zespół Łukasz Szpara.
Po sześciu kolejkach na czele Major Division Albania FC przed Vikings over-30 – oba po 16 pkt i oba te zespoly jeszcze bez porażki; …4. Warta B 13 pkt; 5. Jagiellonia 9 pkt; 6 HDS Eagles 5 pkt; 10. Wisła B 0