Sukces dr Bronisława Orawca w Alpach austriackich

Na pożegnanie zimy, na stoku Heuberg Arena w Alpach austriackich odbyły się XXVI Światowe Mistrzostwa Lekarzy Polonijnych w Narciarstwie Alpejskim,. które zorganizował – podobnie jak w latach poprzednich – prezes Klubu Sportowego „Bronek”, honorowy prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago dr Bronisław Orawiec. Obok Stanisława Bafii był Bronisław Orfawiec   jedynym przedstawiacielem Chicago, który obok ciążących na nim spraw organizacyjjych, wśietie spisał się w rywalizacji na stoku.
;. W zimowisku uczestniczyło 158 osób z 9 państw:Na świetnie przygotowanej trasie slalomu giganta wśród lekarzy grupy powyżej 75 lat. zwyciężył Bronisław Orawiec przed Januszem Pławnerem (obydwaj z USA),
W klasyfikacji generalnej lekarzy z uwzględnieniem wieku w/g przelicznika FIS wśród panów lekarzy I miejsce zdobył Andrzej Golec (Niemcy), II miejsce – Bronisław Orawiec (USA),
W konkurencji drużynowej drugie miejsce wywalczyli Bronisław Orawiec i Janusz Pławner, a w grupie rodzin i sympatyków wśród panów Stanisław Bafia (USA) był również drugi.
Warto podkreślić, że piękne medale z logo KS „Bronek” ZLP i sylwetką narciarza, upamiętniające XXVI Światowe Mistrzostwa Lekarzy Polonijnych w Narciarstwie zostały przygotowane i odlane specjalnie na Mistrzostwa w mennicy w Łodzi.

Narciarze z USA na tle alpejskiego krajobrazu. Od lewej: Janusz Pławner
(Nowy Jork), Stanisław Bafia i Bronisław Orawiec (Chicago), Natalia Bafia
(Washington, DC).

Zawodnicy gotowi do startu. Stok narciarski Heuberg Arena w Kleinwalsertal.
Alpy austriackie.

Na start oczekują kardiolodzy. Od prawej: Michał Hawranek (Zabrze, Polska)
oraz Bronisław Orawiec (Chicago, USA)

. Pamiątkowe zdjęcie grupy uczestników mistrzostw. Relaks po wielkich
emocjach sportowych.

Czołowi zawodnicy – zwycięzcy w swoich grupach wiekowych. Od lewej:
Andrzej Golec (Niemcy), Bronisław Orawiec (USA)