Na czele bez zmian

Trzecia kolejka sezonu w Stawski Soccer League nie przyniosła większych zmian. Poza jedną, ale istotną – wicemistrz ligi Jagiellonia po dwóch porażkach wygrała pierwszy mecz w tym sezonie i awansowała z ósmego aż na czwartą pozycję.  Zespól się wzmacnia, wiec być może nie jest to ostatnie słowo drużyny prowadzonej od nowego sezonu przez Piotra Sztafę.
Prowadzące w tabeli – Polonez i Wisłoka wygrały swoje spotkania, podobnie jak pewnie rozstrzygnął na swoją korzyść pojedynek z Lechią mistrz ligi – Czarni Jasło. Poziom chyba wyrównuje się, skromne wygr-ane Poloneza i niezbyt wysoka Czarnych to potwierdzają. W derbach Dębicy, rozegranych po raz czwarty wygrała po raz trzeci Wisłoka (raz padł remis).
CZARNI JASŁO – LECHIA 3-0 (1-0)
Bramki: Luiz Martinez, Piotr Hanula, Kamil Szczepański
Pewna wygrana Czarnych Jasło, do których po kontuzji  powrócili Łukasz Szczęśnak i Piotr Hanula; pokazał się także Milan Sokolovic, który kiedyś już grał w tym zespole.. Zadebiutował Meksykanin Luiz Martinez i swój debiut przypieczętował piękną bramką na 1-0, uzyskana uderzeniem z odległości ponad 16 m. Były szanse na dalsze bramki – m.in. .dwukrotne Marek Szcześniak nie wykorzystał sytuacji, bedac sam na sam z bramkarzem.

Oto jak padły bramki w meczu Czarni Jasło – Lechia:

1-0…

2-0…

Kamil Szczepański ustala wynik na 3-0  – a poniżej jeszcze zdjęcie z gry

HETMAN – POLONEZ 1-2 (0-2)
Bramki: Tomasz Rysz – Sebastian Jarmuła, Adrian Golemo
Wbrew pozorom trudny mecz lidera. Było to dobre spotkanie, a po kontaktowej bramce na 1-2 (ewidentny błąd bramkarza, który poza linią pola karnego wybił piłkę ręka, co skutkowało rzutem wonnym i bramką dla Hetmana) zrobiło się trochę nerwowo. Inna sprawa, że przy stanie 2-0 Sebastian Jarmuła miał idealną oka-zję do podwyższenia na 3-0.
No, ale jak się nie strzela w takich sytuacjach, to potem to się mści – podsumował prezes Poloneza Marek Rejdak.

WISŁOKA – IGLOOPOL 3-1 (1-1)
Bramki: Krystian Drożdż 3 – Artur Kurzyński
Czerwona kartka (po dwóch żółtych): Adam Reguła (Iglopol)
– W ciągu trzech minut straciliśmy dwie bramki i stopera – narzekał po meczu grający trener Igloopolu – Mariusz Sagan.
Istotnie, ostatnie 20 minut Igloopol grał w osłabieniu, gdy drugą żółtą kartkę (za dyskusje z sędzią) zobaczył stoper Adam Reguła. Jak to w derbach bywa, było trochę nerwowo, zwłaszcza w obozie (i na ławce) Igloopolu.  Decyzja zawsze należy do sędziego, on interpretuje wydarzenia na boisku (i na ławkach rezerwowych) i do jego decyzji należy się dostosować. O tym niektórzy czasem zapominają, narzekając, że to sędzia wypaczył wynik meczu.
Nie ulega wątpliwości, że niedzielne derby Dębicy wygrał zespól lepszy. Hat trickiem popisał się Krystian Drożdż, Zwłaszcza jego druga bramka była przepiękna – uderzenie z rzutu wolnego z ponad 20 m. pod po-przeczkę.
Jak zwykle w derbach było sporo kibiców. Przeważali fani Wisłoki , że po raz pierwszy od dłuższego czasu znalazło się sporo kibiców Igloopolu  – Przyjechali zwodnicy zespołu over-30 z rodzinami i mocno nas dopingowali – powiedział Mariusz Sagan. – Trybuny były o.k.

DĄBROVIA – JAGIELLONIA 1-2 (0-1)
Bramki: Łukasz Mikołajczak – Ben Cojoenear, Łukasz Borys
W Dabrovii zabrakło kilku podstawowych zawodników, ponadto przy stanie 0-1 Marcin Rak przestrzelił rzut karny. Gdyby wówczas padło wyrównanie, kto wie, jak potoczyłoby się  to spotkanie. Pierwsza połowa z lekka przewagą Jagiellonii, udokumentowana bramką. Dąbrovia zdobyła wyrównującą bramkę  ok.75 min, ale w kilka minut później Łukasz Borys podwyższył na 2-1. Zdaniem Piotra Polaka z Dabrovii, jego zespołowi zabrakło już czasu na wyrównanie.
Jagiellonia się wzmacnia – powrócił  Stanisłąw Radzik, ma wrócić do zespołu Kuba Rzeźnikiewicz. Na tre-ningi prowadzone przez Piotra Sztafę przychodzi ostatnio 16-18 zawodników.
1.    Polonez        3    7    8-3
2.    Wisłoka        3    7    7-4
3.    Czarni Jasło        3    6    14-4
4.    Jagiellonia        3    4    5-8
5.    Dąbrovia        3    3    6-6
6.    Hetman        3    3    4-6
7.    Igloopol        3    3    5-14
8.    Lechia            3    1    3-7