Na czele bez zmian

W szóstej kolejce Lowell Foods Liga Podhalańska liderzy zanotowali kolejne wygrane – Orawa po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonała z trudem Czarny Dunajec, a  Baciary  wygrały  pewnie z  Żywcem Podhalem. Tylko zajmująca trzecie Jagiellonia zremisowała z Odrowążem. Dla Orawy Czarny Dunajec był pierwszym poważnym  przeciwnikiem . Zaskakująco wysoko Szaflary wygrały z Ratułowem. Nie tylko zdobyły pierwsze punkty w tym sezonie, ale strzeliły aż 11 bramek. Szaflary to zespół bardzo młody przyszłościowy i udowodniły to w pojedynku z Ratułowem, który pozostaje jedynym zespołem  bez zdobyczy  punktowej,
Oto szczegóły i aktualna  tabela

ŻYWIEC PODHALE – BACIARY 1-5 (0-1)
Bramki: Krystian Maciata – Maciej Rządkosz 2, Michał Strama, Kasper Dziubek, Bruno Szumny
Zasłużone zwycięstwo Baciarów. W zespole było 14 zawodników do gry. W Żywcu widoczny był brak trzech obrońców – podstawowego Jonathana Mocarnego oraz  Maćka  i  Damiana Opiołów.  Mecz prowadzony był  fair, ale obu zespołom  trudno było przyzwyczaić się do nierównego boiska w Worth, gdzie to spotkanie rozegrano.

DUCHY – WATRA/BIAŁKA 1-6 (0-4)
Bramki: Darek Molek – Łukasz Rabiański 2, Mumen Husein 2, Patryk  Świątkowski, Mike Zając
Już po 25 minutach Białka prowadziła 4-0 i do przerwy mogła strzelić kilka dal-szych bramek. Sparwa była zatem przesądzona. W 52 min drugą żółtą kartkę za faul otrzymał Łukasz Fabiański, ale pomimo gra w osłabieniu i te odsłonę wygrała Białka – już skromniej, bo 2-1.

CZARNY DUNAJEC – ORAWA 3-4 (1-1)
Brakmki: Robert Gacek, Paweł Rychtarczyk – Taras Dydych 2, Max Salamatha , Karol Niziołek,
Wyrównany pojedynek, w którym losy ważyły się do ostatniej minuty Wtedy po rzucie wolnym Tarasa Dydycha płka odbila się od poprzeczki i do siatki dobił ją i Karol Niziołek. Wcześniej trwała walka „ząb za ząb”. Kolejno było; 1-0, 1-1,2-1, 2-2, po raz pierwszy prowadzenie objęła Orawa na 3-2, Dunajec wyorównal na 3-3. Remi  chyba odpowiada temu, co działo się na boisku.

SZAFLARY – RATUŁÓW 11-0 (3-0)
Bramki: Patryk Paprocki 5,  Jakub Michalik 2, Zachariasz Skiba, Jakub Skiba, Alex Budac
Mecz do jednej bramki. Przyszłościowy, młody skład Szaflar spisuje się coraz lepiej.. Z weteranów w Szaflarach pozostali tylko Alex Budac, Ryszard Surdel i Wojtek Gąsienica pozostali to 16-latkowie, wspierani doświadczonym zawodni-kiem średniego pokolenia – Patrykiem Paprockim.

JAGIELLONIA – ODROWĄŻ 2-2 (0-2)
Bramki: Paweł Ściepuch, Sebastian Romanowski – Mario Zubek, samobójcza
Moim zdaniem mecz był na remis – powiedział Tomek Grela, prezes Odrową-ża. – Chcieliśmy wygrać, by czołówka nam nie uciekła, ale nie udało się.
Mecz  był absolutnie dla nas – odpowiedział Wojtek Siwik z Jagiellonii. – W pierwszej połowie Odrowąż poza dwoma samobójczymi trafieniami naszych zawodników (Kuba SIdor, Adam Bawas) nic więcej nie stworzyłl, a druga połowa wyraźnie należała do nas.
Dodajmy, że w tym okresie dwukrotnie idealnych sytuacji nie wykorzystał Konrad Ślęczka , a tuż przód końcem meczu piłka po jego strzale przeszła tuz obok słupka.

1.    Orawa                   6    18    26-11
2.    Baciary              6    15    24-6
3.    Jagiellonia          6    13    18-13
4.    Watra/Białka    6    12    17-7
5.    Odrowąż               6    10    25-19
6.    Dunajec             5    6    15-17
7.    Żywiec Podhale    6    6    12-18
8.    Szaflary              6    3    21-25