Mołdova i Wisłoka wciąż ma czele

Sytuacja po czwartej kolejce sezonu w Europa League nie uległa zmianie. Nadal na czele pozostają Mołdova i Wisłoka. Te dwa zespoły nie straciły jeszcze punktu. Mołdova wygrała z Hammers, a Wisłoka uporała się z Eagles. Wygląda na to, że te dwa zespoły będą faworytami w walce o końcową premię. Poziom w tej lidze, w porównaniu do poprzedniego sezonu, znacznie się podniósł.  Jeszcze rok temu dominowały Czarni Jasło i Błyskawica teraz doszły do głosu Mołdova i Wisłoka, a Błyskawica pomimo iż tylko ma nieznacznie słabszy skład, nie odgrywa już większej roli. Niemal w pełnym składzie wystąpił w ostatniej kolejce Eagles – pokazał się tym razem z dobrej strony, ale nie wystarczyło to do pokonania  grającej z charakterem Wisłoki. Czarni  Jasło,, którzy takze mają ochotę na dołączenie do czołówki, z uwagi na udział w turnieju na Florydzie, przełożyli spotkanie z Sockers FC Academy,. Z tego samego powodu nie grał w tej kolejce drugi zespół Czarnych,, przez co stracił – może tylko na chwię – prowadzenie  w First Division.

INTERNATIONAL – WISŁA 3-2 (2-1)
Bramki: Konrad Malinowski, Mateusz Makowiec
Już w 7 sek. meczu Wisła straciła bramkę. Później trwała wyrównana walka. Rozstrzygnięcie padło w ostatniej akcji meczu. Oto po rzucie z rogu efektowną przewrotką zawodnik International ulokował piłkę w bramce Wisły. Stało się to  dokładnie z końcową syreną. Jeśli do tego dodać, że  w ostatniej minucie przy stanie 2-2 Wisła zanotowała dwa słupki po strzałach braci Jorge i Marco Alvarez, to w tym wypadku trzeba rzeczywiście mówić o ogromnym pechu. Wiśle zabrakło szczęścia  w tym ciekawym, stojącym na dobrym poziomie spotkaniu.

EAGLES – WISŁOKA 3-4 (1-3)
Bramki: Wojtek Wójcik, Eduardo – Oscar Gonzalez 2,Ulisses Pineda, Isaac Pereyra.
Wisłoka Chicago, niesiona  głośnym  dopingiem przez licznie zgroma-dzonych sympatyków biało-zielonych,  pokonała  ubiegłorocznego mi-strza ligi AAC Eagles.
Oto relacja Marka Rasa z kierownictwa Wisłoki:
– Od samego początku mecz zapowiadał się na ciężką, batalię. Eagles w optymalnym skladzie przed meczem już zapowiadało to ciężkie spotkanie.
Pierwsi na prowadzenie po w początkowej fazie meczu wyszli zawodnicy Eagles, wykorzystując rzut karny. Później trzy bramki zdobywa Wisłoka i pierwsza połowa kończy się wynikiem 3-1. Po zmianie  Eagles próbuje odrabiać straty, ale następuje piekna kontra Grześka Czarnieckiego, który

received_3076639632549334 received_4622904707823275

dogrywa do  Oscara Gonzaleza, a ten umieszcza pikę w bramce. Eagles nie rezygnuje – strzela 2 bramki, w tym jedną z karnego j na 2 minuty przed koncem gramy ponownie  w osłabieniu, ale dowozimy trzy punkty do końca meczu.
Drużyna Wisłoki po raz kolejny  pokazała charakter, walcząc na całego.
Na wyróżnienie zasługują wszyscy bez wyjątku, ale szczególnie Kry-stian  Sroka, Grzegorz Czarniecki, Oscar Hernandez oraz Adam Przytula.
To był dobry mecz w wykonaniu obu zespołów

ARMADA CHICAGO – B ŁYSKAWICA 3-4 (1-1)
Bramki: Steven Woden 2, Eddy Pilot z rzutu karnego, Patryk Knap
Wygrana  Błyskawicy z najsłabszym zespołem Dywizji, ale po raczej słabej grze. Armada prowadziła 1-0, jeszcze przed przerwą Woden wyrównał na 1-1. Po  zmianie stron raz jeszcze rywale objęli prowadzenie 2-1, później kolejno było 2-2, 3-2 dla Błyskawicy, 3-3 i zwycięską bramkę na 4-3 zdobył Patryk Knap. Piłka po jego uderzeniu  rykoszetem wpadła do bramki.

CZARNI JASŁO – SOCCER FC ACADEMY – przełożony z uwagi na udział Czarnych Jasło w turnieju na Florydzie

ODROWĄŻ – UNIA CHICAGO  3-6 (1-5)
Bramki: Kamil Macko, Kuba Dąbek, D. Jabłoński – Łukasz Borys 2, Łu-kasz Mikołajczak, Adrian Głódź, Piotr Karpież, Patryk Iwanek
Pewne zwycięstwo Unii Chicago  nad bardzo młodym zespołem Odro-wążą. Unia prowadziła już 5-0, ale w drugiej połowie nastąpiło pewne rozluźnienie w jej szeregach, co wykorzysta Odrowąż, dochodząc na 3-5. Bramka na 6-3 Adriana Głodzia wyjaśniła jednak wszystko.

JAGIELLONIA  – MINYOR CHICAGO 4-2 (3-1)
Bramki; Arkadiusz Wodkiewicz 2, Paweł Ściepuk, Krzysztof Marianski
Pojedynek miał wyrównany przebieg, obie strony stworzyłły sporo dal-szych sytuacji bramkowych, których nie wykorzystały, Jagiellonia za-chowała więcej koncentracji i dzięki temu zgarnęła komplet punktów.

CZARNI JASŁO B – BŁYSKAWICA o-30 – przełożony z uwagi na udział Czarnych Jasło w turnieju na Florydzi