Mocne uderzenie Arki na koniec sezonu

ARKA – STAL MIELEC 5-2 (3-0)
Bramki:  Wojtek Kapuścik 2,  Piotr Wojnowski,  Darek Niewiarowski, Paweł Darski – Waldek Gołąbek,  Adam Wilczewski
Nie doszło do niespodzianki w ostatnim meczu jesiennej rundy w Stawski Soccer League. Arka, która już przed spotkaniem miała zapewnione drugie miejsce na półmetku ligi, nie zmarnowała szansy i wygrała 5-2. pod-brfamka-staliPod bramką Stali Mielec w czwartkowym jej meczu z Arką   – Foto Jacek Jówko

Padło w tym meczu siedem bramek,ale z obu stron tych bramek mogło być znaczne więcej. Dwa razy Jakub Bortnik wygrał pojedynek sam na sam z Sebastianem Mielcarkiem; podobnie Waldek Gołąbek też nie wykorzystał kilku okazji. Ale i Arka mogła strzelić co najmniej pięć bramek więcej. Zwycięstwo podopiecznych Rafała Ruty w pełni zasłużone. Arka umocniła się na drugiej pozycji i wiosnę rozpocznie ze strata 5 punktów do lidera, Podlasia.
DAREK NIEWIAROWSKI (Arka):  – W tym meczu byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, wynik zresztą mówi odzwierciedla to, co działo na boisku. Mielśmy jeszcze więcej sytuacji, z których mogły paść bramki. Pochwalić  muszę naszych bramkarzy – w I połowie dwa razy Kuba Bortnik wybronił w sytuacjach sam na sam. W tych momentach tylko można się było dziwić, ze Stal nie strzeliła bramek. Po przerwie bardzo dobre interwencje Janusza Bosowskiego; przy utraconych bramkach nie miał szans.

Chcę podziękować chłopcom za cąły sezon, pokazali się z dobrej strony. Widać że chcą grać. Wygląda na to że wisna  tylko Podlasiei Sarka beda lcizyly się  w walce o tytuł. Mamy jeszcze teoretyczne szanse i będziemy walczyć.
Przeszkadzał w piątkowy wieczór wiatr, natomiast po długotrwałych opadach deszczu murawa boiska w Bensenville  została osuszona – właśnie przez wiatr.