Młodzi szachiści w akcji

W ostatnia sobotę i niedziele  odbyły sie w Schaumburgu Mistrzostwa Illinois Dzieci w Szachach. W zawodach rywalizowało 652 zawodników w czterech kategoriach wiekowych. W tym gronie było sześciu najlepszych polonijnych młodych szachistów : Jan Łojewski, John Bielobradek,  Marcel Kubik, Ignace Bielobradek , Christopher Gora i Maximilian Malecki.

Najlepiej spisał się Ignace Bielobradek w kategorii klas 4-5 ktory podzielił miejsca 2-5. W jego kategorii grało 190 zawodników. W kategorii dzieci z klas 2-3 John Bielobradek zajal miejsce 7-8.W tej kategorii gralo 186 dzieci.
Pozostali nasi szachisci grali niezle,wygrywając od 4 do 5 partii z 7 rozegranych, uplasowali sie poza czołową dziesiatką.

Od lewej:  Ignace Bielobradek, John Bielobradek, Jan Lojewski i Christopher Góra
***

Popularny w Polsce turniej szachowy dla dzieci i młodzieży o “Złotą Wieżę” został po raz pierwszy rozegrany także wśród Polonii, w siedzibie SWAP w Chicago.   Udział wzięło 21 młodych szachistów. Rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim w czterech kategoriach wiekowych, w których  pierwsze miejsca zajęli: