Mecz Otwarcia Sezonu dla Warty

IX kolejka halowego sezonu  ligi National przyniosła oczekiwane zawsze z zainteresowaniem polonijne derby: Wisła – Warta. Faworytem w tym sezonie była Warta i nie zawiodła. Ten pojedynek był zarazem  Meczem Otwarcia Sezonu o Srebrną Paterę klubu Zagłębie Chicago . W Major Division druga z rzędu porażka Warty B, w której widać brak prowadzącego  grę  doświadczonego Samira Ghiasi, przeniesionego z konieczności do pierwszej drużyny tego klubu.

Zdjecie-1DrużynyWarty i Wisły w XII pojedynku o Srebrną Paterę klubu Zagłębie Chicago

Champions Division

WISŁA – WARTA A 1-5 (0-0)
Bramki:  Mateusz Pytel – Xavier Gomez 2, Adrian Orkiz, Robi Guandarson, Jesus Perez
Oto relacja z tego spotkania, przekazana przez prezesa Zagłębią Chicago – Pawła Bartusiaka.

/…/ To już XII edycja Noworocznego Meczu Otwarcia Sezonu, która w tym roku przypadła Warcie. XII edycja, ale druga Srebrna Patera. Poprzednia za trzy ostatnie wygrane z rzędu powędrowała do Wisły Chicago. W piątkowy wieczór Warta pokonała gładko Wisłę 5-1 choć wynik do przerwy brzmiał 0-0. Mogło się wydawać, że zawodnikom Wisły, którzy spisywali się bardzo dobrze w pierwszej połowie, najzwyczajniej zabrakło sił w drugiej części spotkania. Zawodnicy Warty natomiast po zdobyciu swojej pierwszej bramki na 12 minut i 35 sekund do końca meczu, “poczuli krew” i zdobyli ich kolejno cztery. Wisła odpowiedziała tylko jednym trafieniem Mateusza Pytla ale i tak ostatnie słowo należało do Warty. Gratulacje dla Warty, która wygrała zasłużenie to spotkanie, będąc zespołem lepszym, szczególnie w drugiej jego odsłonie.

Zdjecie-3MVP spotkania –  Xavier Gomez
Bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem – MVP tego spotkania był zawodnik Warty Xavier Gomez, zdobywca dwóch bramek i jednej asysty./…/
***
Prezes Warty Joe Teluch podkreślił dobrą postawę Wisły w  pierwszej połowie, w której ten zespół miał na koncie słupek i kilka niewykorzystanych sytuacji (ataki w przewadze 2 na1, a nawet 3 na 1). Na pewno przełomowym momentem była utrata przez Wisłę trzech bramek w ciągu niespełna czterech minut
Trener Wisły Sławek Bakun pochwalił zespół  za postawę w pierwszej połowie, Przyznał,  że utrata trzech goli w ciągu kilku minut odebrałą jego zawodnikom chęć walki.

Zdjecie-2Warta A z prezesem Joe Teluchem  z wywalczonym trofeum      Zdjęcia – Paweł Bartusiak

Czarny Dunajec – pauzował

WARTA B – MUFC RED DEVILS 2-4 (0-2)
Bramki: Bukola Abdulwahab 2
Młody zespół Warty B zbyt szybko chciał zdobywać bramki, popełniając przy tym sporo błędów. A  szkoda, bo mecz był do wygrania. Zespól trzeba wzmocnić dwoma-trzema rutyniarzami.