Mecz otwarcia sezonu dla Podlasia

PODLASIE – ZAGŁĘBIE 4-2 (2-1)
Bramki: Kamil Bober,  Tomek Drążek, Łukasz Kluska, Robert Sztejn – Damian Suszyński, Wiesław Ras
Zawody sędziował wzorowo (ani jednej kartki!) Piotr Leszczyk.

Zamiast noworocznego spotkania na śniegu w Schiller Park, – Mecz Otwarcia 11 stycznia w hali Odeum. Spotkali się liderzy obu lig – Podlasie (I liga) i Zagłębie (II liga). Mowa oczywiście o Stawski Soccer League. Po raz kolejny Podlasie potwierdziło, że trudno znaleźć w tej polonijnej lidze godnego dla niego przeciwnika. Tak było i w poniedziałkowy wieczór. Pomimo iż lider I ligi wystąpił bez Mario Zubka i Andrzeja Kamińskiego , dominacja podopiecznych  Tomka Drążka była wyraźna.
– Mecz toczył się w przyjaznej atmosferze, ale nikt nie odpuszczał. To była bardzo fajna inicjatywa – skomentował grający trener zwycięzców Tomek Drążek.
W ostatniej minucie pierwszej połowy Podlasie wyszło ponownie na prowadzenie 2-1, a wynik przypieczętował Robert Sztejn – tajże w ostatniej minucie, tyle ze drugiej odsłony. Pomimo porażki, Zagłębie pokazało się z dobrej strony; stworzyło kilka sytuacji  – sam na sam z bramkarzem był Łukasz Borys, Bart Lasek trafił w słupek, Po drugiej stronie Bartek Krupiński także trafił w wewnętrzny słupek. Mecz stal na  dobrym poziomie, prowadzony był w szybkim tempie.
Przechodnią nagrodą  była Srebrna Patera, ufundowana przez klub Zagłębie.

Serwis zdjęciowy z Meczu Otwarcia znajdzie się niebawem na stronie klubu Zagłębia – www.zagłebiesoccerclub.com