Marek Ociesielski  sportowym Polonusem Roku 2023

W minioą sobotę podczas Balu Wietrznego Radia Polski FM w Allegra Banquette ogłoszonoi triumfatorów doocznego plebiscytu na Polonusa Roku 2023..
W kategorii sport głosujący nie mieli wątpliwości. Karateka Marek Ciesielski udany rok zakończył wywalczeniem w grudniu tytułu mistrza świata w

Japonii i to przesądziło, że z duża przewagą nad pozostałymi kandydatami wygrał. Kolejne miejsca zajęli:
2. Grzegorz Czarniecki (piłka nożna); 3, Joe Basiorka (golf) 4. Szymon Gąsienica Daniel (narciarstwo) i 5. Piotr Mądrzyk (żeglarstwo).
Marek Ociesielski zaczął uprawiać karate kyokushin w Przemyślu w 1985 roku. Przez 10 lat był członkiem kadry narodowej Polski. Zdobył szeregtytułów mistrza Polski, ale na międzynarodowej arenie pokazał się dopiero po przybyciu do USA.
W marcu 2000 roku wylądował w Chicago i przez 8 lat startował w barwach jedynego wówczas polonijnego klubu karate – KANKU. W tym okresie zdobył dwa tytuły wicemistrza świata na championatach w Tokio (2013 i 2014 rok.)
W 2018 założył w Schamburgu klub-szkolę karate kyokushin o nazwie „Seiken Dojo”. Tamten, 2018 rok był najlepszym w jego karierze. W kwietniu wywalczył mistrzostwo Europy; w październiku wygrał międzynarodowe mistrzostwa USA , a w grudniu po raz pierwszy został mistrzem świata.
W pierwszych, po przerwie związanej z pandemią, MŚ w Japonii, organizowanych przez International Karate Organization Nakamura, w grudniu ub. roku, po raz drugi został mistrzem świata. W drodze do tytułu pokonał trzech japońskich rywali.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Moment ogłoszenia wyników plebiscytu na  Sportowego Polonua Roku 2023. Wyniki odczytuje Janusz Bosowski, obok Marek Ociesielski i z prawej Maciek Baran

Marek Ociesielski odbiera trofeum za wygranie plebiscytu

I jeszcze wspolne zdjęcie wszystkich laureatów….      Zdjęcia – Victor Studio