Łukasz Fita wygrywa WDT Open

Turniejem WDT-Open zainaugurowali sezon polonijni tenisiści stołowi. Frekwencja podobnie jak w poprzednich turniejach była bardzo wysoka. W zawodach  uzestniczyło 68 zawodników. Zostali oni podzieleni na trzy kategorie. Najliczniejszą grupę stanowili zawodnicy z kategorii średnio-zaawansowanej.

wolski-grupaUczestnicy niedzielnego turnieju WDT Open

O tytuł najlepszego wśród nich rywalizowało 30 zawodników. Po siedmiogodzinnych zmaganiach zwycięzcą okazał się Adam Strojny. W finałowym pojedynku pokonał on Tadeusza Laskowskiego.Trzecie miejsce wywalczył Marek Ignatowski.
Kategorii amatorów zdominował Wiesław Wieczorek. Na drugim miejscu uplasował sie Jacek Langowski, a tuz za nim Witold Kaczmarski.

wolski-zaawanspowamiNajlepsi w grupie zaawansowanej: od lewej – Agnieszka Chrząszcz, Łukasz Fita, Artur Kurek , Wojciech Wolski (organizator), Michal Wolski – najmłodszy uczestnik turnieju
Wojciech Wolski

Tradycyjnie wysoki poziom poszczególnych pojedynków towarzyszył rozgrywkom w kategorii zaawansowanej. Tytuł mistrzowski zdobył £ukasz Fita ( drugie miejsce w plebiscycie na sportowego Polonusa roku 2009 w plebiscycie Wietrznego Radia 1080AM), który w finale pokonał Artura Kurka. Obydwaj finaliœci to czołowi zawodnicy stanu Illinois. W meczu o trzecie miejsce Agnieszka Chrząszcz pokonała Bogdana Owsiaka.
Specjalne słowa podziękowania organizator – Wojtek Wolski skierował do  sponsorów turnieju: firmy telekomunikacyjnej WDT, przychodni rehabilitacyjnej Piotra Domagały PD Rehab, Andrzeja Rymuta z Expert Financial Services, firmy Stanley Stawski Distributing oraz Dariusza Borysiewicza z Golden Nail Builders Inc.
Więcej informacji  na temat odbytego turnieju oraz inne informacje dotyczące polonijnego tenisa stołowego w Chicago dostêpne s¹ na stronie internetowej www.wdtpts.com
Kolejny polonijny turniej odbędzie się 13 czerwca. Więcej szczegółów będzie dostępnych pod koniec kwietnia.

wolski-serdnio

Zwycięzcy grupy średniozaawansowanej:  od lewej – Marek Ignatowski, Adam Strojny, Tadeusz Laskowski, organizator Wojciech Wolski