Luau – AAC Eagles w wielkim finale

Nie doszło do niespodzianek w rewanżach półfinałów play off w Polonijnej Lidze Siatkówki. Luau i AAC Eagles wygrały ponownie swoje pojedynki i te dwa zespoły spotkają się za dwa tygodnie w wielkim finale, Nie ulega wątpliwości, że oba w tym sezonie górowały nad stawką i układ finałowej pary jest jak najbardziej sprawiedliwy.

Luau do awansu potrzebowała wygrać tylko jeden set (w pierwszym meczu było bowiem 3-0). Dlatego po wygraniu pierwszej partii, nieco odpuściła  i stad końcowe tylko 3-2 dla niej
. Więcej emocji zapowiadał drugi półfinał, bowiem przed tygodniem Eagles  wygrał tylko 3-1i teoretycznie wszystko jeszcze było możliwe. Po raz pierwszy w sezonie AAC Eagles zmobilizował najsilniejszym, pełny skład.  Górował nad rywalem – zarówno uderzeniami z pierwszej linii, jak dobrą grą w obronie i chociaż nieznacznie, ale wygrał w trzech setach.