Kolejny udany turniej

Trzeci w tym roku tenisowy turniej Maćka Jóźwiak z Chicago Polish Tennis Associaton – “Binny’s Wild Turkey Chaser”, okazał sę kolejna udana imprezą. Pomimo iż rozegrano go tylko w trzech kategoriach, na starcie stanęło ponad 40 uczestników. Dochód z imprezy wzmocni Fundację „Time4tennis.org”, która pomaga najmłodszym polonijnym talentom w tym sporcie.

Finaliści turnieju – Wotek Bubień i Robert Lerka. Zwycięzcę poznamy dopiero za tydzień       Foto Maciek Jóźwiak

W grze pojedynczej (rozgrywano ją w dwóch seriach – A – silniejszej i B – słabszej) do finału dotarli Wojtek Bubień i Robert Lerka. Zwycięzcę poznamy jednak dopięto za tydzień, gdyż przedłużyły się gry półfinałowe i nie wystarczyło już czasu na rozegranie finału.
W półfinałach Bubień pokonał Pawła Gaińskiego 6-3, 6-3, a Lerka 12-letniego Jake Zipoli 7-5, 6-0. Młodziutki Jake był prawdziwą sensacja turnieju – wyeliminował wcześniej  Pawła Jaworskiego i Jacka Grabca. W półfinale w pojedynku z faworytem turnieju Lerką prowadził w pierwszym secid 5-4, ale  później…”rozsypał się”. W turnieju pocieszenia triumfował  Paweł Jaworski, który pokonał Słowaka Lubosa Veigha.
Kategorię B wygrał Leszek Czechowski, bijąc w finale Leszka Kocjana 6-3, 6-3. Turniej pocieszenia  w tej kategorii dla Marka Ignatowskiego, który wygnał z Wojtkiem Nalezińskim.
Debel padł łupem Pawła i Łukasza Jaworskich, którzy pokonali Grzegorza Handzla i Marka Guzowskiego,
W rywalizacji dzieci under-10 najlepszy okazał się  Macy…..  wygrywając z Erikiem Liu.
Specjalną nagrodę  za sportowe zachowanie przyznano Słowakowi  Lubosowi Veigh.
Dochód z dwóch ostatnich turniejów Maćka Jóźwiaka  w wys. 1000 dol. zasili Fundację Time4tennis, która pomaga w startach najmłodszym polonijnym tenisistom.

Grzegorz Handzel  – finalista w deblu, na zdjęciu odbiera nagrodę od organizatora

Usportowiona rodzina – Łukasz, Daniel i Jacek Jaworscy

Marek Ignatowski odbiera z rąk Sahar Shahmorad nagrode za wygranie turnieju pocieszenia

Triumfatorzy w kat. under-10 i współorganizator – Maciek Jóźwiak

Radość Pawłą Jaworskiego po wygraniu turniej pocieszenia

Ostatnim turniejem Maćka Jóźwiaka w tym roku będzie turniej świąteczno-noworoczny ,w dniach 27-30 grudnia, Inormacje i zgłoszenia, tel. 773 – 750-8382