Kamila Król i Andrzej Zorychta mistrzami Polonii

Aura nie dopisała  – w niedzielę brakowało w iIlmot słońca, a temperatura była plusowa. Tym  niemniej śniegu było pod dostatkiem  i XXXI Mistrzostwa Polonii w narciarstwie alpejskim  zgromadziły blisko 80 uczestników. Atrakcją dla najmłodszych była wprowadzona po raz pierwszy do programu mistrzostw konkurencja dla dzieci (najmłodszy uczestnik miał  4 latka)  ”O Puchar amerykańskiego Koziołka-Matołka”,. Rywalizacja przeniesiona z Zakopanego, gdzie takie zawody odbywają się od 69 lat. Wszystkie startujące dzieci otrzymały prezenty od organizatora, którym jak zwykle był Klub TATRY.
W rywalizacji dorosłych wśród pań dominowały młodziutkie siostry Król. Wygrała starsza z nich – Kamila, zaledwie o 2/100 sek. z młodszą Patrycja. Na starcie po kilkuletniej przerwie pokazała się Agnieszka Szyzdek, która  – zapewne be żadnego treningu – uplasowała się a na trzeciej pozycji.
Wśród mężczyzn zabrakło na starcie Szymka Daniela Gąsienicy, który poświęcił się w tym dniu organizacji wspomnianych  zawodów dla dzieci. Pod nieobecność wielkiego faworyta najszybciej pokonał trasę Andrzej Zorychta, wyprzedzając Kai Kajwiaka i Eddy Lee.