Jeszcze poczekajmy…

Polonijne derby w over-40 Division ligi oldboyów Metro pomiędzy Wisłą i Calisią zakończyły się podziałem punktów – do przerwy trzy bramki zdobyła Wisła, po zmianie stron trzy razy celnie trafiała Calisia. Podhale wygrało  walkowerem z Rams, a  Eagles zgodził się bez gry na bezbramkowy remis w zaległym spotkaniu z Republiką Srpską.
Royal/Cracovia nie zapewnił sobie jeszcze kolejnego tytułu mistrza w over-48 Division. Przegrał w niedzielę z Green-White i musimy poczekać jeszcze tydzień, kiedy spotka się z najsłabszym zespołem ligi – Hellenic, które w dorobku sezonu ma zaledwie trzy punkty. Trudno więc sobie nawet wyobrazić, by „Wawele” mogłyby mieć jakieś problemy z tym rywalem.

REPUBLIKA SRPSKA – EAGLES 0-0
Oba zespoły bez gry umówiły się na bezbramkowy rezultat

CALISIA – WISŁA 3-3 (0-3)
Bramki: Jan Kołodziej 3 – Roman Witecki, Bogdan Pawlik, Marcin Czeremuga z rzutu karnego
Mecz miał dwa oblicza – w pierwszej połowie dominacja Wisły, która zdobyli w tym okresie trzy bramki. Po  zmianie stron przewaga Calisii, która z trzema bramkami doprowadziła do remisu. Czerwoną kartkę zobaczył Bogdan Pawlik.

PODHALE – RAMS  3-0, walkower dla Podhala

Over-48 Division

ROYAL/CRACOVIA – GREEN-WHITE  1-3 (0-2)
Bramka: Thomas Ryan
Wprawdzie zabrakło  w Royal/Cracovii kontuzjowanych Ryszarda Pawuli, Jerzego Woźniaka, Tony Uamańca i Jana Kołodzieja, ale nie tłumaczy to słabszego występu lidera. Green-White okazał się trudnym rywalem. Grał mądrze  taktycznie, trzymając piłkę daleko od bramki. Dopiero przy  stanie 3-0, honorowe trafienie zaliczył Thomas Ryan.