Czarni Jasło mistrzem; niepowodzenie Eagles over-30

Zakończyl się ligowy sezon w Premier Soccer League of Chicagoland. Tytuł mistrza wywalczyli Czarni Jasło – 40 pkt, a rozstrzygnięcie nastąpiło już przed tygodniem. Drugie miejsce dla Błyskawicy 39 pkt; czwarta Jagieloonia z dorobkiem 24 pkt; szósta Lechia/Romania 19 pkt i ósma pozycja dla Unii Chicago– 13 pkt W ostatnich zaległych spotkaniach Błyskawica wygrała zJagiellonią, a Czarni Jasło zremisowali z FC Bodrost. Mecze te nie miały jednak znaczna dla układu tabeli.

IMG_2492-(2)Zespół Czarnych Jasło – mistrz Premiier Soccer League of Chicagoland na rok 2018

Foto  – Jacek Jówko

Zakończył się także sezon w over-30 Division tej ligi, Wielki faworyt – Eagles w pierwszym roku swych występów w Premier Soccer League of Chicagoland nie wywalczył tytułu.  Zespół, który zdobył najpierw mistrzostwo stanu, później tytuł mistrza Strefy Midwest i czwarte miejsce w finałach ogólnoamerykanskich na Florydzie, nie potrafił wygrać swej dywizji w PSL. Jakieś fatum ciąży nad Eagles. Od finałów na Florydzie , czyli od 17sierpnia nie wygrał ani jednego spotkania w lidze! Nic dziwnego, że roztrwonił przewagę aż siedmiu punktów, jaka posiadał w trakcie rozgrywek. O ostatecznym niepowodzeniu zadecydowały środowy remis 1-1 z Błyskawicą i niedzielna porażka z Atletico Torinol
Ostatecznie Torino zakończyło sezon na pierwszym miejscu z 40 pkt , a Ea-gles z 39 pkt.

Open Division’

BŁYSKAWICA – JAGIELLONIA  5-2 (4-0)
Bramki: Phil Edi 2, Floan 2, Philphot – \Marek Demczuk, Łukasz Borys
Pojedynek został rozstrzygnięty w pierwszej połowie, kiedy w precziągu kilkunastu minut Jagiellonia straciła cztery bramki. Drugą połowę wygrała wprawdzie „jaga”, ale mająca przewagę czterech bramek Błyskawica zwolniła tempo i odpowiedziała tylko jednym trafieniem. Dalszych szans dla Jagiellonii nie wykorzystaj Patryk Piechota i Grzegorz Zimnoch, nie trafiając z najbliższej odległości do siatki

CZARNI JASŁO – FC BODROST 1-1 (0-0)
Bramka: Julian Rączka
Pojedynek nie miał już większego znaczenia, bowiem wcześniej Czarni Ja-sło zapewnili obie tytuł mistrza ligi, a FC Bodrost – trzecie miejsce. Spotkanie miało w zasadzie wyrównany przebieg – prowadzenie pięknym uderzeniem głową zdobył Julian Rączka. FC Bodrost zdobył   wyrównującą bramkę już w doliczonym czasie gry.

9H1A2536Julian Raczka  (nr `17)pieknym uderzeniem głową zdobywa bramkę dla Czarnych Jaslo. A poniżej dalsze zdjeia z tego spotkania

9H1A23859H1A23889H1A25089H1A2584Zdjęcia- Jacek Jówko

EAGLES – ATLEICO TORINO 1-5 (1-2)
Bramka: Paweł Otachel
Nie powiodło się  oldboyom Eaglesw prestiżowym już tylko spotkaniu z Atletico Torino. Po czwartkowym remisie 1-1 z Błyskawicą,  zespół Roberta Juszczyka stracił szanse na zdobycie  w pierwszym ku występów tej lidze w tytułu.
Wprawdzie Paweł Otachel wyrównał na 1-1, ale później cztery kolejne bramki zdobyli rywale. W grze Eagles widać było brak zaangażowania, gdyż nie było już szans na najwyższą premię.