Jeszcze o Victory Cup

Po krótkiej, niedzielnej relacji na tej stronie z dorocznego turnieju tenisowego Victory Cup – tym razem obszerniejszy material, uzyskany od organizagtora- Maćka Jóźwiaka i kilka zdjęć.

Pomimo zmiennej pogody kolejne wydanie corocznego turnieju Victory Cup odbyło się zgodnie z planem i należy do kolejnych udanych imprez Chicago Polish Tennis Asscoiation (CPTA).
Wszystkie mecze odbyły się zgodnie z programem,  a w sobotni wieczór –  pomimo popołudniowego deszczu – nie zrezygnowano z  grilowania oraz tańcóę przy koncercie grupy Trio Combo Tropical.
Obecne Victory Cup to osiem różnych kategorii, a pośród nich mikst, kategoria “ojciec i syn”, a także po raz pierwszy turniej singlowy kobiet.
img_2180

Trofea czekały na najlepszych…

W turnieju prócz zdecydowanej większości polonijnych tenisistów, wystąpili Amerykanie, Meksykanie, Hindusi, Bułgarzy, Czesi, Słowacy, Ukraincy i wielu innych tenisistów reprezentujących różne narodowości, a obecnie przebywających w okolicach Chicago.
Jak co roku, nie obyło sie bez niespodzianek. Największą z nich była podwójna wygrana 13-letniej gwiazdy turniejów USTA, Michała Kusznerko z Chicago. Michał trenuje w klubie Five Seasons pod okiem Macieja Jozwiaka, a w minionym roku zdobył trzecie miejsce na mistrzostwach świata do lat 12-stu. Jest czołowym zawodnikiem kadry Stanów Zjednoczonych w swojej kategorii wiekowej. W tegorocznym Victory Cup wygrał kategorie mężczyzn open w singlu i w deblu w parze z Arturem Ozgą, licealista z Winnetki.

img_2819Piotr Jaworski i z pucharem Michał Kusznerko

Michał otrzymał również wyróżnienie oraz dyplom dla “Najbardziej Wartosciowego Zawodnika turnieju tzw. “MVP”, przygotowany przez Konsulat Generalny RP, a wręczony osobiście przez honorowego gościa turnieju, panią vice konsul Aleksandre Krystek.
W singlu Kusznerko pokonal w trzech setach 4-6, 6-2, 6-2 innego utalentowanego juniora polonijnego, Pawła Jaworskiego.

W tym roku nagode “McGraph Audi Player-to-Watch” otrzymał zwycięzca turnieju deblowego Open, Artur Ozga. Artur będzie w tym roku reprezentował jako senior drużynę tenisowa liceum New Trier.
Nagrodę “Jerzego Mierczyńskiego za sportowa postawę otrzymał Ignacy Urbański z Polski, zwycięzca kategorii mężczyzn 50+ oraz finalista kategorii open debla. Ignacy w polfinale wyeliminował rozstawionego z nr 1 jStanisawa Siudyłę oraz w finale drugiego rozstawionego i zwycięzce kategorii w poprzednim roku, Wojtka Bubienia.

img_2277
Victoria Olejnczak, finalistka turnieju pań

W turnieju open pań, zwyciężyła Ali Bernstein (zawodniczka NCAA dewizji pierwszej). W finale pokonała polonijną tenisistkę oraz czołową zawodniczkę liceum GBN, Viktorię Olejniczak  6-4, 6-1.
W kategorii mężczyzn 40+ Bogdan Lewandowski w finale pokonał Zbyszka Jabłońskiego, zaś w kategorii mężczyzn 60+ zwyciężył
Marek Ignatowski, który wygrał w dwóch setach z Bronisławem Orawcem.
W turnieju par mieszanych,  dominowała młoda para uniwersytecka, Łukasz Chowaniec wraz z Megan Crowley. W finale pokonali parę (mama/syn) Wendy oraz Gentry Kaegy. Gentry Kaegy, to byly zawodnik Dewizji 1szej Uniwersytetu Iowa.
W kategorii “Ojciec i Syn” triumfowali w tym roku Amerykanie – Sammy i Jerry Carl. Zwyciężyli różnicą dwóch punktów, 11-9 w tie-breaku w trzecim, decydującym secie z paraąpolonijna Stanisławem oraz Bartkiem Jóźwiakami. (zwycięzcami kategorii “Ojciec i Syn” w roku 2009)
img_2661Grupa uczestników turnieju – Zdjęcia -Maciek Jóżwiak

Turniej zakończono konkursem Shoot-Out (a więc każdy oglądający lub obecny na turnieju mógł „trafić” nagrodę i zabrać do domu). Nagrody ufundowane przez firmę Binny’s Beverage Depot, Geneva Seals oraz Audi.
img_2833Finaliści over-60 Marek Ignatowski oraz Bronslaw Orawiec z Mackiem Jóźwiakiem, jego małżonką Natalia i synkiem Juliankiem