Jeszcze o meczu: Podhale – Clifside Wiconsin

W uzupełnieniu relacji z dorocznego, hokejowego pojedynku „Klabuk Cup 2021” Podhala z Cliffside Wisconsin, jeszcze kilka dodatkowych informacji.

• Inicjatorami powołania do życia tych dorocznych spotkań byli: Marek Tylka – kapitan i trener założonego przez niego zespołu Cliffside Wisconsin i menager Podhala Chicago – Piotr Chudoba.
• Nazwa zepspołu z Wisconsin Dells – CLIFFSIDE wywodzi się od nazwy motelu, pięknie położonego nad urwistym brzegiem Jeziora. Włąścicielem motelu właścicielem jest ojciec Marka – WładysłąwyTylka., Przed przeniesieniem się na stałe do Wisconcin Dells pan Władysław – wielki sympatyk polonijnej piłki – wspierał w Chicago polonijny klub z Południa Miasta – Royal/Wawel.
• Te doroczne pojedynki cieszą się dużym powodzeniem. Widownia lodowiska w Wisconsin Dells była na ostatnm meczu wypełniona. Niewielka trybuna ma ok. 500 miejsc i niemal w całości były one okupowane przez kibiców z Chicago.

,• Dwie bramki i jedną asystę zaliczył w tym meczu zaliczył w tym meczu 26-letni napastnik Mariusz Bryniarski. Grał on kiedyś w juniorach Podhala N. Targ. Po

przybyciu do USA, próbował dostać się do zawodowego hokeja. Obok gry w Podhalu, występuje także w innej lidze.. Jest bardzo szybki,

• Podhale miało 15 zawodników -,3 pełne piątki. Stworzono jedną, bardzo silną z Mario Bryniarskim Ryszardem Tyrałą i Michałem Chudoba. Poskutkowało, bo zdobyła ona w wygranym meczu 6-4 większość bramek.

• W relacji z meczu podaliśmy strzelców bramek dla Podhala. Dodajemy teraz nazwiska tych, którzy mieli asysty przy bramkach. Kolejno zaliczyli je:
Tyrała i Chudoba na 1-1; Tyrała na 2-1; bramka na 3-1 padła z rzutu karnego; Bryniarski na 4-1; Gubała na 5-1 i Tyrałą przy bramce na 6-4

 

Grupa hokeistów Podhala po zwycięskim spotkaniu...