Janusz Dańko i Halina Anioł wygrali

W ostatnich dniach  zakończyły się XXIX Polonijne Mistrzostwa Lekarzy w Tenisie Ziemnym, których organizatorem był honorowy prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago dr Bronisław Orawiec. Patronat nad turniejem sprawował Konsulat RP w Chicago z Konsulem Generalnym Piotrem Janickim na czele.
Mecze odbywały się na kortach tenisowych przy Lions Park w Prospect Height. Turniej przeprowadzono zgodnie z obowiązującymi przepisami związanymi z pandemią koronawirusa COVID-19.

#1.-2Jezcze w maseczkach, ale podczas gier maseczek oczywiscie już nie było...

Wszystkie pojedynki były niezwykle zaciekłe, stojące na bardzo dobrym poziomie, trwające od dwóch i pół do trzech godzin. W meczach singlowych panów zanotowano wiele ciekawych, emocjonujących gier. Warto wspomnieć mecz pomiędzy Januszem Dańko i Sławomirem Puszkarskim o wejście do gry finałowej, który zakończył się wynikiem 6:3, 6:4 dla J. Dańko, oraz mecz pomiędzy Bronisławem Orawcem a Romanem Marszałkiem (wynik meczu 6:2, 6:1 dla B. Orawca). W starciu o trzecią lokatę pomiędzy S. Puszkarskim a R. Marszałkiem zwycięstwo w trzech setach odniósł S. Puszkarski (6:3, 4:6, 6:2).
W meczu finałowym rozgrywanym przez dwa dni z powodu zapadających ciemności w pierwszym dniu, spotkali się Bronisław Orawiec i Janusz Dańko. Zwycięstwo przypadło Januszowi Dańko, który pokonał Bronisława Orawca  6:2, 6:2. Było to czwarte zwycięstwo J. Dańko w historii Mistrzostw. Należy zaznaczyć, że dwudziestojednokrotny triumfator B. Orawiac grał z kontuzją kończyny dolnej (podwichnięcie paliczka stopy). III lokatę zdobył Sławomir Puszkarski, a IV – Roman Marszałek.

#6.Finaliści XXIX PMLwTZ. Od lewej: Janusz Dańko (I), Bronisław Orawiec (II). Lions Park, Prospect Heights
Wśród pań I miejsce zdobyła Halina Anioł.
Mecze gier podwójnych miały również interesujący przebieg. Zwycięstwo odniosła para Bronisław Orawiec i Janusz Dańko, która pokonała parę Sławomira Puszkarskiego i Romana Marszałka 6:3, 6:2.
Uroczystość zakończenia mistrzostw odbędzie się wspólnie z zakończeniem IX Turnieju Tenisa Ziemnego „Dziennikarze vs Lekarze” w sobotę, 22 sierpnia.

#3. Od lewej: Roman Marszałek, Bronisław Orawiec, Halina Anioł, Sławomir Puszkarski

#7.Najlepsi Sportowcy Roku 2020 (narty-tenis) Halina Anioł i Bronisław Orawiec
Najlepszymi sportowcami roku 2020 (narty plus tenis) wśród lekarek polonijnych została po raz czternasty Halina Anioł, a wśród lekarzy po raz dwudziesty ósmy Bronisław Orawiec. Uroczyste wręczenie pucharów dla Sportowców Roku nastąpi zgodnie z dwudziestodziewięcioletnią tradycją podczas Balu Lekarza, który odbędzie się w lutym 2021 r. w śródmieściu Chicago.

BO

#8.Pary deblowe. Od lewej: Sławomir Puszkarski i Roman Marszałek (II miejsce), Bronisław Orawiec i Janusz Dańko (I miejsce). Korty tenisowe w Lions Park, Prospect Heights, IL. 2 sierpnia 2020 r