Halny bliżej trzeciego miejsca

W zaległym spotkaniu w Lowell Foods Liga Podhalańska Halny w środowy wieczór pokonał Ratułów 3-2 I tym samym awansował na trzecie miejsce, wyprzedzając Orawę o 1 punkt. Tym samym zespół Waldemara Głucha jest już blisko uzyskania brązowej pozycji na mecie sezonu. Musi jednak wygrać swój ostatni mecz sezonu – z Podczerwonem, a to może wcale nie być łatwe.
Oto szczegóły z środowej potyczki i aktualna tabela

HALNY – RATUŁÓW 3-2 (2-1)
Bramki: Anec Ratic, Wayne Gentile, ALvez Rodriguez – Michał Kościelniak, Math Suramak.
W skromnych rozmiarach Halny uporał się z Ratułowem, najsłabszym zespołem ligi. Kiedy po 30 minutach Halny prowadził 3-0, wydawało się, że końcowy wynik jest przesądzony , a kwestią pozostanie tylko ilość strzelonych bramek. Ale w tym momencie zawodnicy Halnego zaczęli grać na stojąco, a Ratułów, wzmocniony młodymi zawodnikami, ni poddał się. Jeszcze przed przerwą zdobył pierwszą bramkę, a po zmianie stron uzyskał kontaktowe trafienie. Końcówka była bardzo nerwowa, Halny nadal prezentował się kiepsko, a Ratułów miał kilka okazji, m. in, po strzale z rzutu wolnego piłka otarła się o słupek. Halny także miał sytuacje, ale końcowy wynik do końca nie był wiadomy.

1. Czarny Dunajec      13    31    46-12
2. Szaflary `         13     25 46-28
3. Halny          13     24    3   3-28
4. Orawa         13    23    34-22
5. Halny         12    21    30-26
6. Odroważ       13    19    26-24
7. Podczerwone      13     15    17-24
8. TATRY         13    7     9-43