Grupa BiegAm w Biegu Niepodległości

W najbliższą niedzielę 29 października już po raz szósty w Chicago doroczny Bieg Niepodległości. To okazja do uczczenia na sportowo rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dwa dystanse do wyboru: bieg na 10 km oraz bieg lub marsz na 5 km. Trasa przy jeziorze Michigan zaczyna się na Montrose Harbor. Każdy uczestnik Biegu otrzymuje koszulkę i medal za pokonanie trasy. Po biegu wspólny lunch.
Jak nas informuje prezes Grupy polonijnych biegaczy BiegAm – Beata Balos, zespół solidnie przygotowuje się do nadchodzącego biegu.
– W związku z tym że Grupa powstała praktycznie w dniu Biegu Stulecia 11 listopada 2018 r., to podczas tej edycji Biegu Niepodległości będzie obchodzić swoje piąte urodziny – mówi Beata Balos. – Z naszej grupy zapisanych do startu jest ponad 50 osób. Kilka z nich preferuje krótszy dystans, czyli 5 km, zdecydowana większość – 10 km.
Dla naszych biegaczy sezon nigdy się nie kończy. Biegamy praktycznie cały rok. Kilku naszych grupowiczów będzie brało udział w maratonie w Nowym Jorku z początkiem listopada, więc tegoroczny Bieg Niepodległości i dystans 10 km jest bardzo dobrym sprawdzianem. Taki krótki i szybki bieg zwykle właśnie biega się na tydzień lub dwa przed królewskim dystansem Maratonu.
Uczestnictwo w biegu Niepodległości jest w „cudzysłowiu” obowiązkiem każdego polskiego biegacza. Jest celebracją naszej polskości. Wiadomo dlaczego to robimy, wiadomo jaką rocznicę obchodzimy co roku 11 listopada. Jest to także okazja do spotkania się ze znajomymi, których często widujemy tylko raz w roku właśnie podczas tego biegu. Spotykają się biegacze z północy z południa z dalekich przedmieść a czasem nawet z sąsiednich Stanów . Jako grupa zachęcamy wszystkich do bardzo licznego uczestnictwa ! nie wszyscy muszą biegać. Można przecież potruchtać,’ można też przemaszerować 5 km . Dystans 5 km marszu może pokonać każdy. Mamy nadzieję że tej niedzieli 29 października nad naszym Jeziorem ,będzie radośnie, będzie sportowo i będzie biało-czerwono! Bo polskość to nie tylko czerwone korale i folklor i pierogi . Niech się każdy więc tutaj dowie że Polska to także Sport i rywalizacja i„ ruch to zdrowie”