Eagles remisuje ze Schwaben

W dziesiątej kolejce halowej ligi Metropolitan Eagles stracił pierwsze punkty, remisując z Schwaben 2-2. Tym niemniej „orły” nadal pozostają najpoważniejszym kandydatem do tytułu – i jeśli nie stracą punktów w dwóch kolejnych spotkaniach – ze Zrinskim i Sockers, to w ostatnim meczu z   United Serbs wystarczy im remis do utrzymania pierwszego miejsca. Oczywiście jeśli wcześniej Serbowie nie „zgubią” punktów (grają z Sockers i Liths oraz zaległe spotkanie z Green-White).

Języczkiem u wagi mogą być dla Eagles i United Serbs ich pojedynki z Sockers. Tak więc przy niedzielnym remisie ze Schwaben, Eagles niewiele  stracił, natomiast niemiecki team chyba już definitywnie może pożegnać się z marzeniami o tytule. Dotychczasowy wicelider tabeli Kickers przegrał z Vikings i spadł na czwarte miejsce, wyprzedzony przez US i Schwaben.
Oto wyniki

EAGLES – SCHWABEN 2-2 (0-1)
Bramki: Victor Martinez, Piotr Bielecki
Bardzo dobry i szybki obustronnie pojedynek, godny czołowych zespołów tej ligi.  Do 30 minuty Schwaben prowadziło 1-0,  ale w ostatniej ćwiartce meczu Eagles zdobył dwie bramki i to w dwóch kolejnych minutach (30 min – Martinez, 31 min. – Bielecki). W cztery minuty później Schwaben zdołało wyrównać i pomimo dogodnych sytuacji z obu stron, wynik nie uległ już zmianie. Bardzo dobrze wypadli bowiem bramkarze w obu zespołach (w Eagles w I połowie bronił Marek Łoś, po zmianie  Piotr Śliwa).  Dwie bramki stracił Eagles grając w osłabieniu (na 0-1 przy karze Hernandeza i na 2-2 przy karze Simsona). W obu wypadkach te decyzje sędziowskie były co najmniej kontrowersyjne.
W Eagles zabrakło kontuzjowanych Kuby Piotrowskiego i  Marcina Pieniążka.
W pozostałych spotkaniach:
International – Srpska 5-2; Sockers – Wings 7-5; Vikings – Kickers 5-2;
Green-White – Fire Academy 4-5; Connections  – Liths 9-1; Zrinski – United Srbes 1-9
1.Eagles        10    28    64-12
2.United Serb    9    24    53-20
3.Schwaben        10    22    55-25
4.Kickers        10    22    43-23
5.International    10    21    45-26
6.Vikings        10    19    39-36
7.Sockers        9    18    40-23
8.Zrinski        10    16    52-40