Eagles mistrzem Strefy Midwest

EAGLES – CARPATIA KICKERS (Michigan) 2-1 (1-1, 0-1, po dogrywce
Bramki: Adrian Skital, Kuba Piotrowski.
Piłkarze Eagles wygrali finały Strefy Midwest w US Amateur Cup i zakwalifikowali się do czwórki najlepszych amatorskich teamów USA, która walczyć będzie o palmę pierwszeństwa w dniach 24-25 lipca w Orlando na Florydzie. W tej sytuacji definitywnie zrezygnowano z wyajzdu Eagles na XXIV Turniej Polonijny (będzie tam zespół Eagles over-30). Eagles ma jeszcze dwa zaległe spotkania ligowe do rozegrania – z Polonią (1lipca) i Zrinskim, ale prawdopodobnie wystawi w nich drugą drużynę.
Jak przebiegał niedzielny finał? Już w 8 min z interwencją spóźnił się Napiórkowski, co wykorzystał napastnik Kickers, uprzedzając bramkarza Marka Łosia. Wyrównanie padło w 48 min – Adrian Skital przelobował efektownie bramkarza, któremu piłka wpadła „za kołnierz”. Do końca meczu przewagę miał Eagles, ale nie wykorzystano kilku dogodnych okazji – m. in, sam na sam z bramkarzem był Kuba Piotrowski. Doszło do dogrywki 23×15 min. Kondycyjnie lepiej wyrzynał trudy turnieju Eagles, który już wyraźnie przeważał. Już w 4 min dogrywki Piotrowski wyszedł na pozycję sam na sam z boku i strzelił w długi róg.
A później były puchary, wręczenia medal, zdjęcia, gratulacje i ogólna radość.
Eagles w tym turnieju rozegrał cztery mecze, z których trzy wygrał i jendo przegrał.
– Był to bardzo trudmy turniej – podsumował menedżer drużyny JOZEF OPIOŁA – głównie z uwagi na panujący w sobotę upał, Porażka w popołudniowym sobotnim meczu spowodowana została kilkoma względami – dużym nakładem sił, włożonym w pierwszym, bardzo trudnym meczu,  oarz  kontuzjami kilku zawodników.
Jego barw bronili następujący zawodnicy:
Bramkarze – Piotr Śliwa, Marek Łos
Zawodnicy z pola – Paweł Policht, Darek Szewczyk, Piotr Kolasiński, Mariusz Napiórkowski, Dawid Otachel, Sebastian Skital, Michał Kapusta, Adrian Skital, Math Kochanowski, Rafał Popko, Jacek Lechowicz, Tomek Otachel, Kuba Piotrowski, Kamil Szczepański, Rafał Zalewski, Łukasz Pieniążek, Marcin Pieniążek, Krzysztof Gąsiorek.
Trener – Robert Juszczyk; menedżer – Józef Opioła.