AAC Eagles mistrzem jest!

W rozegranym w późnym wieczorem w piątek decydującym spotkaniu Eagles pokonał Hammers 3-0 i zdobył tytuł mistrza Premier Soccer League of Chicagoland w pierwszym sezonie występów w tej lidze.
Niezwyle dramatyczny przebieg miał ten pojedynek, Zarówno Eagles, jak i SC Hammers miały szanse na tytuł. Nie po raz pierwszy Ukraińcy nie potrafili jednak opanować nerwów. Od początku grali niezwykle ostro, Tuż przed przerwą – po brutalnym faulu – otrzymali pierwszą czerwoną kartkę. Po przerwie nie ustały prowokacje ze strony Hammers, a gra jeszcze się zaostrzyła. A gdy w 65 min, Gody Gurson zdobył trzecią bramkę, zawodnicy Hammers – nie mogąc porodzić się z widmem porażki – rozpoczęli bijatykę. Wreszcie w 70 min sędziowie – po ukaraniu kolejnego zawodnika Hammers czerwoną kartkę – przerwali przedwcześnie to spotkanie.
Jak padły bramki? Pierwsza po kontrze; druga po ładnym rozegraniu akcji, a trzecia z pięknego strzału z ponad 20 merrów, przy którym bramkarz nie miał nic do powiedzenia.

Bardzo dobrze bronił Krystian Sroka, ale pochwalić trzeba cały zespól – nie tylko za grę, ale za utrzymanie nerwów na wodzy. Trenerzy Paweł Otachel i Piotr Śliwa mieli aż 22 zawodników chętnych do gry.

Gratulacje dla zawodników, trenerów – Pawłą Otachela i Piotra Śliwy, dyr. Sportowego AAC Eagles Krzysztofa Święcha, „dobrego ducha” zespołu. członka zarządu klubu – Renaty Bechtoldt. Podziękowania dla kibiców, który przybyli w dużej liczbie, by dopinbgować swój zespół.

EAGLES – S.C. HAMMERS 3-0 (1-0)
Bramki: Derek Hoffman w 20 min, Alex Bradley w 55 min i Gordy Gurson w 65 min

Ostatnie rady i polecenia  trenerów przed rozpoczeciem spotkania. A z lewej “dobry duch” zespołu Renata Bechtoldt

Mistrz ligi – AAC Eagles                                                Zdjęcia – Krzysztof Święch