Eagles halowym mistrzem

W przedostatniej kolejce halowej ligi Metropolitan Eagles  po trudnym meczu wygrał ze Zrinskim 4-1 i tym samym przypieczętował prymat w hali. Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek „orły” mistrzem halowej ligi! Na taki sukces czekali fani Eagles od 2003 roku. Gratulacje dla zawodników, trenera Roberta Juszczyka, menedżera Józefa Opioły i zarządu klubu.

Decydujący, niedzielny  pojedynek ze Zrinskim nie był łatwy. W pierwszej części w grze Eagles  widać było nerwowość, próby zdobycia braki nie udawały się. Natomiast przeciwnik po szybkiej kontrze zdobył prowadzenie! Na przerwę Zrinski schodził z wynikiem 1-0 ,a mogo być i 2-0, bo w pewnym momencie Mirek Modzelewski zbyt lekko wycofał plkę do Piotra Śliwy, przechwycili ją rywale, a bramka „orłów” był w tym momencie pusta. Na szczęście skończyło się na strachu. Bardzo groźny był bardzo szybki naapstnik Zrinskiego, czarnoskóry Chris van Duerm.
eagles-pruszamy

Ruszamy! Zawodnicy Eagles przed pierwszym gwizdkeim meczu ze Zrinskim

Druga połowa zdecydowane lepsza w wykonaniu Eagles. Wiadomo było, że bramki muszą paść. W 2 min Rafał Popko wyrównał na 1-1, trzy minuty później z rzutu karnego  Dawid Otachel zdobywa drugą bramkę.  Ostanie minuty były nieco nerwwowe. W międzyczasie mieliśmy słupki (Piotrowski, Zalewski). Wreszcie po szybkiej kontrze Math Kochanowski podał do nieobstawionego Kuby Piotrowksiego, a ten dopełnił formalności.  W końcówce Zrinski grał w oslabieniu ,co wykorzystał Eagels i tuż przed końcem Piotrowski  ustalił wynik na 4-1, pieczętująć zwycięstwo i mistrzostwo ligi dla Eagles.

eagels-bramka-na-1-1Tak padła bramka na 1-1. Mecz zaczyna się od nowa...

A potem byly gratulacje, wspólne zdjęcie drużyny na carpecie, podziekowania dla wiernych kibiców. W szatni wodą mineralna oblano trenera i menedżera. Mistrzostwo  celebrowano do późnych godzin w lokalu klubwym.

eagles-woda-mineralnaW szatni mistrza hali – t rener Robert Juszczyk oblewany zamiast szampanem – wodą mineralna

Zdjęcia- Wiesław Ksiązek

W niedzielę w praktyce rozstrzygnęła  się sprawa wicemistrzostwa.  Po zwycięstwie United Serbs nad  Schwaben, Serbowie mają trzy punkty przewagi nad Sockers i dużo lepszy od nich  bilans bramek. Natomiast Major Divisoin opuszczają Connection i Maroons.
Nie znamy jeszcze zespołów, które awansują z First do Major Division – dwa mijesca i trzech kandydatów, którzy w przedostatniej kolejce wygrali swoje spotkania. Z trójki: Kickers, Belgrade i Lions wyłonione zostaną dwa zespoły, które wystąpią za rok w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Za tydzień, w ostatniej kolejce Kickers gra z Serbską, Belgrade z Eagles B a Lions z Moravą. Prowadzące w tabeli zespoły są fawoyrtami i być może kolejnośc w tabeli nie ulegnie zmianie – wóczas awans dla Kickers i Belgrade. Przykrą niespodziankę  sprawił  Igloopol, przegrywając z Moravą 4-8. Nie powiodło się także rezerwie Eagles.
Oto wyniki i aktualne tabele:
EAGLES – ZRINSKi  4-1 (0-1)
Brami: Kuba Piotrowski 2, Rafał Popko, Dawid Otachel
Powiedzieli po meczu:
Trener ROBERT JUSZCZYK
– Co mogę powiedziec? Wystarczy jedno słowo: DZIĘKUJEMY.
To był bardzo trudny mecz. Zrinski zawsze nam nie leżał i spodziewaliśmy się takiego obrazu gry. Ale nie obawialiśmy się, nawet gdy do przerwy przegrywaliśmy. Za dużo było sytuacji, żeby nie wygrać tego meczu. Kuba Piotrowski zachowal to co ma najlepsze  na koniec sezonu, czyli bramki.
– Czy spodziewałeś się, że nie stracicie punktu i przed czasem zostanie mistrzami?
– Nie, absolutnie nie. Przed startem halowej ligi liczyliśmy na pierwszą trójkę (Przed rokiem Eagles w tych rozgrywkach zajął ósme miejsce – przy .,wk).
W tym sezonie halowym w naszych barwach grają następujący piłkarze;
Bramkarze – Piotr Sliwa, Marek Łoś
Zawodnicy z pola – Mariusz Napiurkowski, Krzysztof Gąsiorek, Darek Szewczyk, Mirek Modzelewski, Piotr Kolasiński, Michał Kapusta,  Dawid Otachel, Jacek Lechowicz, Rafał Popko, Kuba Piotrowski,  Adrian Skital, Marcin Pieniążek, Mathew Kochanowski   Rafał Zalewski, Mariusz Misiaszek, Marcin Simson, Marek Golik, Marek Szczepański.
Menedżer – JÓZEF OPIOŁA
Spodziewałem się takiego finału tego meczu, bo  przeciez wiosna była udana, tylko jeden mecz przegrany. Było ciężko ze Zrinskim. Na razie idzie nam bardzo dobrze. Chciałbym podziekować Robertowi za dobrą pracę, przygotowanie zawodnków na halę wygląda bardzo dobrze. Pozostał nam jeszcze jeden mecz. Spróbujemy utrzymać bilans spotkań bez porażki.
– Czy zespół jest już skompletowany na wiosenne rozgrywki?
– Na pewno jeszcze mamy kilku młodych chłopców  z drugiej drużyny, nasza kada to obecnie 22 zawodników. Myśłę że jeszcze dojdzie Sebastian Skital, który będzie dużym wzmocnieniem. Nie powinno być źle.
– Jaki cel przed drużyną na wiosne?
– Wiadomo – mistrzostwo na zewnątrz, powalczyć w pucharach i  wygrać XXV Turniej Polonijny, którego będziemy gospodarzem. Jeśłi uda nam się te cele osiągnąć, to zrobimy piękny prezent klubowi, działaczom i kibicom  na 70-lecie AAC Eagles.

W pozostalych spotkaniach:
International – Green-White 4-4; Vikings – Maroons 4-2; Schwaben – United Serbs 1-2; Sockers – Conenction 3-2
1.Eagles        8    24    28-8
2.United Serbs    8    18    25-12
3.Sockers        8    15    19-17
4.Zrinski        8    14    26-21
5.International    8    12    16-16
6.Vikings        8    10    20-19
7.Schwaben        8    10    13-17
8.Green-White    8    9    21-24