Eagles, Błyskawica i Czarni Jasło za burtą Pucharu PSL

.

Tylko Unia Chicago z polonijnych zespołów wygrała w ćwierćfinale Pucharu Premier Soccer League. Przegrały – odpadając w pierwszej rundzie pucharu – mistrz ligi Eagles. Błyskawica i Czarni Jaslo. Te dwie ostatnie wprawdzie dopiero rzutami karnymi, ale faktem jest, że w Major Division w półfinałach nie zobaczymy żadnego z polonijnych teamów. Natomiast polonią piłkę na tym etapie reprezengiować będzie tylko Unia Chicago.
Oto wyniki

CZARNI JASŁO – FC SELECT 1-1, rzutami karnymi awans F C Select dl ćwierćfinału
Bramka: Mike Szaflarski
Oto krótka relacja trenera Macieja Orłowskiego
– Przegraliśmy w rzutach karnych. Nie był to nasz dzień. Pomimo 100-peoc, okazji, nie udało nam się pokonać przeciwnika. A karne to loterua,, a my w tej loterii byliśmy słabsi.

Bramki: Stanislaw Gureńko, Maroo Alvarez
Eagles nie miał w tym dniu bramkarza i to w pewnym stopniu przesadziło o porażce I odpadnięciu zespołu z rywalizacji w Pucharze Ligi.
A zaczęło się pomyślnie, bowiem w 16 min 17-letni Ukrainiec Stanislaw Gureńko zdobył bramkę dla Eagles. Serbowie wyrównali w samej końcówce pierwszej polowy.
Po zmianie stron Mario Alvarez wyprowadził Eagles na 2-1 Serbowie raz jeszcze wyrównali na 2-2 po faulu tuż za linią pola karnego. A na 15 min przed końcem zdobyli bramkę z rzutu karnego na 3-2. W końcówce rozpaczliwie się bronili, wybijali piłkę gdzie popadło, nie próbowali nawet atakować. Eagles miał jeszcze kilka sytuacji, ale nic nie wchodziło. Cały mecz był bez bramkarza, z konieczności na te pozycji wystąpił Chris Madro.

SCHWABEN – BŁYSKAWICA 1-1, rzutami karnymi awansował Schwaben
Bramka: Michał Banaś
Oto opinia o tym meczu Wojtka Woźniaka
– Tak też można przegrać mecz. Mam na myśli rzuty karne, bo przeciwnik wygrał ten mecz po rzutach karnych. Cóż mogę powiedzieć? Wielka szkoda ze Błyskawica nie rozstrzygnęła tego meczu w regulaminowym czasie gry, a miała ku temu sporo okazji. A karne to oczywiście loteria.
Pierwszą bramkę w tym meczu w pierwszej połowie strzelił Schwaben. W drugiej połowie Błyskawica wyrównała I miała szanse na strzelenie dalszych bramek. Ale zabrało tak zwanej kropki nad „i” i mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 1-1 A w karnych przegrała..

• • •

UNIA CHICAGO – RED DEVILS 10-2 (4-2)
Pomimo fatalnego początku, bowiem już po 8 minutach Unia przegrywała 0-2, później nie było żadnego problemu. Szybko przejęła inicjatywę i już do przerwy prowadziła 4-2. To wyraźnie podłamało przeciwnika i w efekcie skończyło się dwucyfrówką.
Za tydzień Unia Chicago spotka się z Minyor w Elk Grove o godz.z 9 a.m.

Over-40
TORINO – EAGLES 3-0 (1-0)
Nie po raz pierwszy trener Robert Juszczkmiał do dyspozycji zaledwie 8 zawodników. I trudno się dziwić, że takim a nie innym wynikiem zakończyło się spotkanie.
To był ostatni występ zespołu w tym sezonie. Trener poprosił o specjalne ”podziękowanie” dla tych zawodn ików, którzy mieli przychodzić na mecze, a nie przychodzili.,