BiegAm, czyli Bieganie w Ameryce zaprasza…

Od prezesa polonijnej grupy biegaczy BiegAm – BEATY BALOS otrzymaliśmy intersujący materiał wraz z zdjęciami z ostatniego Chicago Marathon. Zamieszczamy go poniżej.
BiegAm, czyli Biegacze/Bieganie w Ameryce. Grupa powstała pięć lat temu, po chicagowskiej edycji Biegu Stulecia w listopadzie 2018r.
Od tego czasu grupa się ciągle rozrasta i zrzesza miłośników sportu biegowego głównie z okolic Chicago. Ale jesteśmy otwarci na wszystkich Polskich Biegaczy odwiedzających nasze Wietrzne Miasto.

Członkowie naszej grupy biegają i trenują praktycznie cały rok. Zwieńczeniem treningu jest zwykle jakiś zorganizowany bieg i często jest to Królewski Dystans Maratonu. Jak pewnie wiecie, w ubiegły weekend całe miasto żyło 45 edycją Chicagowskiego Maratonu. Wzięło w nim udział około 50 000 biegaczy !!! Rekordowa też ilość, bo ponad 48,500 uczestników ukończyło ten bardzo długi i morderczy dystans 26.2 mil czyli 45km i 195m

Było wśród nich także ponad 30 naszych przyjaciół z grupy BiegAm. W tym roku w Chicago były wyjątkowe dobre warunki na poprawienie wyników . Było chłodno, było pochmurnie i nie wiał zbyt mocny wiatr.
Wśród naszych “grupowych” zawodników najszybciej dobiegł do mety Grzegorz Zeleszkiewicz z czasem 2:50:29, poprawiajc swój poprzedni wynik o 5 min
Wśród naszych kobiet najszybsza okazała się Agnieszka Burkiewicz z czasem 3:22:16
W tym wyjątkowym dniu praktycznie wszyscy nasi biegacze zdobyli swoje „życiówki”s. Chicagowski maraton jest uwieńczeniem ciężkiej pracy i treningów, które trwają przez cały sezon letni.

Najszybszym z Polaków okazał się Marcin Soszka z Polski z czasem 2:27:34 . Drugi najlepszy “polski czas” to 2:29:13 wybiegany przez Wojciecha Kopeć. Dodatkowo uzyskał on medal Six Stars, czyli ukończył wszystkie sześć maratonów z cyklu Marathon Majors ( Berlin, Londyn, Nowy Jork, Boston, Tokio i Chicago).

Biegacze z Grupy BiegAm startują także wielu innych imprezach biegowych.
15 osobowa grupa przebiegła dwa tygodnie temu Maraton w Berlinie. Kilka osób Wybiera się w listopadzie do Nowego Jorku .
Wielu z nas zakwalifikowało się do Maratonu w Bostonie, który odbędzie się wiosną 2024 roku. Kilku z naszych zawodników pojedzie także do Tokio, bo właśnie kilka dni temu zostały ogłoszone wyniki loterii puli numerów startowych.

Oczywiście bieganie to nie tylko maraton. To także biegi, które są znacznie krótsze, odbywają się w ciekawych miejscach lub są biegami cyklicznymi i tematycznymi. Zaczynają się od 5 do 10 km, bardzo popularne są też połówki maratonów.

Kilku z naszych biegaczy natomiast weszło już w sferę biegania biegów Ultra czyli biegów dłuższych niż maraton – biegów na 50 Km , 100 Km nawet 100 milowych. To już natomiast jest temat na zupełnie inną opowieść.
Ale nie samym bieganiem żyją biegacze. Grupa to żywy organizm, gdzie w symbiozie funkcjonują ludzie w różnym wieku , zainteresowaniach, zawodach czy stylu życia. Jednoczy ich wspólna pasja biegania. Grupowicze wspierają się, pomagają sobie, w grupie zawiązują się znajomości i przyjaźnie . W grupie jesteśmy lepsi i silniejsi a bieganie zmienia życie. Dodaje mu Celu i Kolorytu..

Tekst – Beata Balos

Wspolnym spotkaniem po maratonie kończy się ten bardzo udany dzień Grupy BiegAm i ich przyjaciół….

Zapraszamy do nas!
Szukajcie nas na Facebook….
ale znajdziecie nas na trasach biegowych w Chicago i na przedmieściach.