Dwie wygrane, dwa remisy, dwie porażki..

Na inaugurację halowych rozgrywek w lidze National nasze zespoły zanotowały remisowy bilans – odniosły dwa zwycięstwa, dwa mecze zremisowały i doznały dwóch porażek.  Pewnym zgrzytem było oddanie punktów walkowerem przez Podlasie, które nie mogło skompletować składu. Podobno większość zawodników wyjechała na długi  weekend. Ale przecież od kilku lat, kiedy Podlasie bierze udział w tej lidze, wiadomo jest, że start następuje zawsze w czasie  weekendu Thaksgiving Day.
Ne wykluczone, że od najbliższego piątku do rywalizacji przystąpi (z opóźnianiem) także  Wisła B w Second Division. Jedyny zespół Wisły  występujący w Major Division ma bowiem aż 26 chętnych do gry.
Oto szczegóły z inauguracji.

WISŁĄ – REPUBLIKA SRPSKA 5-4 (1-1)
Bramki: Michael Nemec  3, Kamil Laszczkowski, Krystian Dudek
Zasłużone zwycięstwo Wisły, tora była zespolę lepszym, grała szybciej. stworzyła więcej sytuacji, ale wielu z nich nie potrafiła wykorzystać. Wisła dwukrotnie prowadziła (1-0, 2-1), później było 2-3, 3-3, 4-3, 4-4 i na 2 min. przed końcem padła zwycięska bramka.  Bardzo dobrze spisywał się w bramce Krzysztof Bielanin, który wybronił w kilku 100-proc. sytuacjach.
Wisła wystąpiła bez obrońców – Tomka Kaczówki i Marcina Okarmusa,  ataku natomiast zabrakło bramkostrzelnego Kuby Gurgula. Udany debiut 19-letniego Czecha Michaela Nemeca, który popisał się hat trickiem.
Wiślacy mają bardzo młody zespól, najstarszy – Krzysztof Lagowski liczy 20 lat. Menedżerem drożyny na ligę halową jest Marek Wiśniewski.

WARTA A – B-H LILIES 4-4 (2-20
Bramki: Michał Grabowski, Bart Lasek. Trajan Majer, Adam Wilczewski,
Czterokrotnie Warta w tym meczu prowadziła, rywale jednak za każdym razem zdołali wyrównywać.  Natomiast w końcówce, grająca w osłabieniu liczbowym Warta musiała bronić remisowego rezultatu.
Przy stanie 3-2 trzech 100-proc. sytuacji nie wykorzystał  Adam Wilczewski, a jednej – Eduardo Blanco; ponadto Maciej Pedryc trafił w poprzeczkę.
Spośród czterech straconych bramek, dwie padły przy zmianach , a jedna podczas gry w osłabieniu,

ADRIA – PODLASIE 3-0, walkower

ZAGŁĘBIE – STARE BYKI 3-3 (2-1)
Bramki: Łukasz Borys 2, Łuaksz Szpara.
Zagłębie prowadziła 2-0 ale na 20 sek. przed końcem I połowy rywale zdobyli kontaktową bramkę. Potem było 3-1 i przy grze Warty w osłabieniu, Stare Byki ponownie zdobyły kontakt na 2-3. W końcówce, grając w osłabieniu Zagłębie broniło wyniku 3-3. W grze zespołu widać brak zgrania. Jak pisze Paweł Bartusiak na stronie internetowej Zagłębia – „nonszalancja naszych zawodników, którzy zbyt szybko uwierzyli, że mogą mecz wysoko wygrać, zemściła się.”

WARTA B – HELLENIC UNITED WHITE 1-5 (1-2)
Bramka:  Andrzej Jarząbek.
Wprawdzie już w 1 min. spotkana Jarząbek zdobył prowadzenie, ale była to jedyna bramka uzyskana w tym dniu przez drugi zespół Warty.  Warta wystąpiła bez ośmiu podstawowych zawodników i stąd wysoka porażka.

STAL MIELEC – WEST BOSNIA 5-1 (1-1)
Bramki: Waldemar Gołąbek 2, Oskar Gasecki, Paweł Pytel, Marcin Niedźwiecki.
Pewne zwycięstwo Stali Mielec. W I połowie gra wyrównana (bardzo dobrze w tym okresie bronił Jerry Leśniak), po przerwie – gdy rywalom zabrakło sił – padły cztery bramki.