Dwie Warty nadal prowadzą

X kolejka halowej ligi National nie przyniosła zmian – Warta Blue w Major i Warta Wbite w First Division nadal prowadzą w  swoich sekcjach. Wisła A nie wykorzystała szansy wyjścia na drugie miejsce w pojedynku za 6 punktów, ulegając Chicago Fire u-23.
W First Division Warta White w  blue section ma nadal  7 punktów przewagi nad kolejnym zespołem. Umocniła się na drugim miejscu w red section Wisłoka, kora ma już niemal pewne miejsce w play off. Pomimo remisu Stal Mielec nie straciła jeszcze szans na awans do play off.

WISŁA  A – CHICAGO FIRE u-23 6-7 (1-4)
Bramki: Jorge Alvarez 3, Piotr Łagowski, Kuba Gurgul, Dawid Wiśniewski
Dużo błędów w obronie i generalnie słaby występ Wisły przyniósł jej porażkę. Już po 10 minutach Wisła przegrywała 0-4. Później wprawdzie wiślacy doprowadzili do wyrównania 4-4, ale ponownie przegrywali 4-5.  Po raz pierwszy w tym moczu wyszli na prowadzenie 6-5, by w końcówce stracić dwie bramki, Ostatnie dwie minuty Wisłą grała w przewadze liczbowej, ale nie wykorzystała la okazji by doprowadzić do remisu.

BOSNIA/HERCEGOWINA – WARTA RED 7-2 (3-1)
Bramki: Abei, Meza
Słaby występ Warty Red. Założenia przedmeczowe z szatni zupełnie nie zostały zrealizowane. Po trzeciej straconej bramce piłkarze Warty stracili ochotę do gry, grali na stojąco. Przegrywali później 1-7 i dopie-ro w końcówce zdobyli drugą bramkę.

WARTA BLUE – WINGED BULL  A 7-0 (4-0)
Bramki: Dinozo 2, McLasegh 2, Pausado, Rasha, Selari
Tylko dziewięciu zawodników Warty Red wystarczyło do rozgromienia rywala. Już w 1 min. gry Dinozo zdobył pierwszą bramkę, a niebawem na 2-0 Warta podwyższyła grając w osłabieniu.  W durnej połowie na placu byli już niemal wyłącznie rezerwowi.

DĄBROVIA – JAGIELLONIA 7-3 (4-2)
Bramki: Łukasz Mikołajczak 4,  Tomek Przepiórka, Sylwester Szkopak, Mateusz Lewandowski – Damian Korzeniewski, Krzysztof Kawa, Łu-kasz  Borys
Derby okazały się udane dla Dabroviii, która nareszcie zagrała  dobry mecz. W Jagielloni było tylko siedmiu zawodników do gry,  widać było trochę chaosu. Dąbrovia prowadziła 3-0, później 5-2 i jej zwycięstwo nie było zagrożone.

OLYMPIAKOS CHICAGO – STAL MIELEC 2-2 (1-1)
Bramki: Ryszard Surdel, Piotr Kiełbasa
Wyrównany przebieg spotkania, z lekką przewagą  Stali Mielec w końcówce. Mielczanie mieli wówczas kilka okazji o rozstrzygnięcia gry na swoją korzyść. Koleino było 0-1,1-1, 2-1 i 2-2. Ten remis  i utrata dwóch punktów zmniejszyły szanse mielczan na play off, ale szanse wciąż są.

WARTA WHITE – WINGED BULL B 9-2 (4-0)
Bramki: Alex Gomez 6, Espinozaa 2, Elizando
Sześć bramek 18-letniego, bardzo szybkiego Alex Gomeza, który w  następnym halowym sezonie przejdzie do  Major Division. Bramek mogło paść znaczenie więcej.

TSC – WISŁOKA 2-3 (2-2)
Bramki: Wojtek Kania 2, Michał Grabowski
Kolejny trudny mecz wicelidera sekcji i kolejna, nieznacznie wygrana. Przy stanie 2-2 na 8 min. przed końcem Wojtek Kania zdobył zwycięską brykę. Wisłoce pomagali jej kibice, którzy mocno ją dopingowali.. .śpiewem.

WISŁA B – FC KOSOVA 3-1 (1-1)
Bramki: Alex Lulek, Adrian Gubała i samobójcza
Po trudnym meczu Wisłą pokonała Kosovo. Młody zespól gra jednak z meczu na mecz coraz lepiej. Po bramce Alexa Lulla zdobyła prowadzenie 1-0. Później po jedynym w meczu błędzie obrony rywale wyrównali na 1-1, . po zmianie stron po zagraniu  Konrada Malinowskiego piłka odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.