Drugie zwycięstwa Czarnych Jasło under-23 i Jagiellonii

W drugiej kolejce halowej Europa League kolejne zwycięstwa zanotowali Czarni Jasło under-23 i Jagiellonia. Pierwsze swoje mecze po porażkach przed tygodniem wygrały Błyskawica i Unia Chicago.
. O niepowodzeniu mogą mówić zespoły Eagles – przegrała zarówno pierwsza drużyna, jak i zespół under-23. To była ostatnia kolejka tej ligi w tym roku – po 2-tygodniowej świąteczno-noworocznej przerwie, rozgrywki zostaną wznowione 8 stycznia 2023 roku.
Oto wyniki.

UNIA CHICAGO – PAO CHICAGO 6-4
Bramki: Patryk Iwanek 2, Łukasz Mikołajczak 2, Kurzyński, Nate Lang
Nareszcie wygrana piłkarzy Unii Chicago. Oto relacja Łukasza Mikołajczaka.
— Po serii porażek ważna wygrana, która – mamy nadzieję – doda nam pewności siebie. Świetny początek i prowadzenie nawet 4-1. Niestety moment dekoncentracji i zrobiło się nieprzyjemnie, w pewnym momencie było już 4-4. Na szczęście szybko zdobyta bramka i reszta meczu pod kontrolą. Kropkę nad „i” postawił Kurzyński w ostatniej minucie spotkania .

KG EAGLES – CZARNI JASŁO B 1-6
Bramki: Julian Rączka 2, Ryan Gutierez, Damian Jabłoński i David Skorupa.
Kolejny udany mecz młodego zespołu, chociaż zaczęliśmy grę od kilku udanych sytuacji dla przeciwnika – powiedział trener Maciej Orłowski. – Po jednej z takich akicji wyszliśmy z kontratakiem, który skończył się rzutem karnym. Wykorzystał go David Skorupa.
Do kadry meczowej wrócił Julian Rączka. Zaliczył on dobry debiut i strzelił 2 bramki. Wyróżniasz trzeba Davida Szaflarskiego, który miał udział prawie przy wszystkich golach i był kluczowym zawodnikiem,

UNITED SERBS – EAGLES 5-4 (1-3)
Bramki: Kuba Gurgul, Paweł Urban, Adrian Oti, John
Kiedy Eagles prowadził 3-0, wydawało się , że wszystko jest już ”poustawiane”, a zwycięstwo niezagrożone. Stało się jednak inaczej – liczne błędy w obronie w drugiej połowie sprawiły, że Se rbowie zdobyoli pod rząd pięć bramek i objęli prowadzenie 5-3. Eagles zdobył wprawdzie w końcówce czwartą bramkę, ale punkty zgarnęlii Serbowie.
W zespole wystąpił bramkarz drużyny under-23 – Michał Mróz.
.

SOCKERS FC 17 ACADEMY – CZARNI JASŁO 8-4
Bramki: Chris Modrzejewski, Jared Urueta, Jakub Rojek, Kamikl Szczęśniak
Brak dyscypliny przy indywidualnym kryciu przesądził o porażce. W tym meczu Czarni Jaslo testowali kilku nowych zawodników. – Wygrała drużyna lepsza – przyznał trener Maciej Orłowski.

BŁYSKAWICA – SC HAMMERS 4-1(0-1)
Bramki: Patryk Knap 2, Damian Oikjul, Denis Silva
Bardzo dobry mecz Błyskawicy, która gładko uporała się z faworyzowanym SC Hammers. Wprawdzie do przerwy przegrywała 0-1, ale już w tym okresie powinna prowadzić. Po zmianie stron napór Błyskawicy był jeszcze zaslużona wygrana.
Tak się złożyło, że zwycięstwo Błyskawicy nastąpiło w dniu 63 urodzin menagera zespołu Wojtka Woźniaka. .Z tej okazji wraz z małżonką Wandą składamy dla niego i jego zespołu życzenia wszelkiej pomyślności – SWiesław Książek,

WISŁA – SOCKERS FC 19 ACADEMY 3-6 (1-1)
Bramki: Konrad Malinowski, Adam Jezierczak, Daniel Korniat
Powadzenie uzyskała Wisła na początku meczu ze strzału Konrada Malinowskiego.. Dziesięć minut później Sockersi wyrównali. Po przerwie objęli prowadzenie 4-1 i to przesądziło o porażce Wisły. Późniejsza wymiana bramek nie odwróciła już losów meczu. Długimi okresami Wisła była co najmniej równorzędnym przeciwnikiem i mogła nawet pokusić się o zwycięstwo.

SOCKERS – EAGLES u-23 4-1 (1-1)
Bramka: Sebastian Paluszek
Do przerwy młody zespół Eagles spisywał się nieźle, później jednak nie sprostał rutyniarzom z Sockers, którzy tę halę znają od lat na wylot. Dla niektórych młodych, 15-16-letnich chłopców ło to pierwsze spotkanie z tym obiektem. Sockers objęli prowadzenie 1-0, i chociaż jeszcze przed przerwą Sebastian Paluszek wyrównał, to po zmianie stron szybko stracona bramka na 1-2 sprawiła, że gra Eagles „posypała” się….

BŁYSKAWICA over-3o – MORAVA 0-3, walkower .
Błyskawica została ukarana walkowerem, gdyż jej zawodnicy nie wiedzieli o zmianie godziny rozpoczęcia spotkania;. Spraa wymaga wyjaśnienia.

JAGIELLONIA – MINYOR CHICAGO 3-1 (1-1)
Bramki: Grzegorz ZImnoch. Adrian Banat, Maciej Szczepiński
Oto pomeczowa opinia Wojtka Siwika.
– Z przebiegu meczu byliśmy lepszym zespołem, chociaż pierwsi straciliśmy bramkę. W pierwszej połowie mieliśmy dużo okazji, ale tylko jedna przyniosła bramkę. W drugiej już bylo dużo lepiej, strzeliliśmy na 2-1 i przy tym stanie rywale nie wykorzystali rzutu karnego,. natomiast w końcówce my strzeliliśmy trzecią bramkę. Mieliśmy jeszcze wiele okazji do podwyższenia wyniku, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać.
Doszło do nas czterech młodych perspektywicznych chłopaków – Piotrek Wawrzyniak, Sebastian Sobolewski, Kacper Stepaniak, Krystian Para.