Derby w over-40 dla Wisły

W Il. Metropolitan A.H. Soccer League grały tylko zespoły  w over-40 Division. W polonijnych derby Wisła wygrała z Cracovią po w zasadzie wyrównanym spotkaniu. Calisia, która miała jeszcze cień nadziei na wysokie miejsce, przegrała z innym kandydatem do tytułu – United Serbs. Pozostał jej jeszcze zaległy pojedynek – ponownie z Serbami, ale nie wiadomo czy dojdzie on do skutku. Jeśli w tej kolejce wygrało Connection, to zapewni sobie tytuł mistrza dywizji i ostatni mecz Calisii w sezonie nie zostanie rozegrany. Calisia zakończy sezon na czwartym miejscu i próbę odzyskania tytułu trzeba będzie przełożyć na następny rok.

Eagles  miał wolny termin, a Chicago Force przełożył spotkanie z Republiką Srpską na poniedziałek 26 października, 8 p.m,. ,Bensenville
Eagles, który już zapewnił sobie tytuł mistrza ligi,  wygrał walkowerem z Hellenic 3-0 i pozostało mu tylko spotkanie z Schwaben  –  w następną sobotę.  .

UNITED SERBS – CALISIA 4-2 (2-0)
Bramki: Janusz Kołodziej, Krzysztof Brzowski
Calisia w tym bardzo ważnym dla układu tabeli spotkaniu zagrała słabo. Wrócili wprawdzie  kontuzjowani wcześniej zawodnicy, ale dłuższa przerwa w grze odbiła się na ich postawie.
Ozdobą spotkania była bramka Krzysztofa Brzowskiego  w ostatniej minucie meczu. Piłka uderzona niemal z połowy boiska trafiła w poprzeczkę i wpadła do siatki.

WISŁA – CRACOVIA 2-0 (1-0)
Bramki:   Bogdan Pawlik, Darek Dyląg
Ciekawe, dość szybkie –  jak na tę dywizję – spotkanie.  Bramkarz Wisły Janusz Łukasik przyjechał dopiero na drugą połowę. W pierwszej części w bramce stanął Darek Dyląg. Po przerwie trener Ryszard Latawiec przesunął tego zawodnika do ataku i było to udane posunięciu, bowiem  po rzucie rożnym, ładnym uderzeniem głową Darek Dyląg zdobył drugą bramkę, o przesądziło o wygranej Wisły. W over-50 Division wygrały wysoko oba nasze zespoły – Royal-Cracovia i Eagles, nie tracąc ani jednej bramki. Eagles nie stracił jeszcze szansy, b w play off o Puchr Ligi spotkać się z Royal-Cracovią.