Derby w lidze National dla Wisły

Już w pierwszej kolejce nowego sezonu w  lidze Nagtional spotkały się polonijne zespoły – Wisłą i Warta. Był to interesujący pojedynek stojący na dobrym poziomie, grały drużyny preferujące piłkę  techniczna. Pierwsza polowa wyraźnie dla Warty, po przerwie znakomita gra Wisły i jej wygrana 4-2.
WARTA  – WISŁA 2-4 (2-2)
Bramki:  Shamir Yougar, Bobby Horwitz – Jorge Alvarez 3, Michael Nemec
W pierwszej połowie Warta dwukrotnie prowadziła – kolejno było  1-0, 1-1, 2-1 i 2-2. Kto wie jak potoczyłyby się losy spotkania, gdyby arbiter przy stanie 1-0 rzut karny dla Warty po faulu broniącego w pierwszej połowie wiślackiej bramki Daniela Wójcika na napastniku Warty. Sędzia jednak puścił grę…
Po zmianie stron Wisła wykorzystała dwie szanse i tym samym wygrała ten derbowy pojedynek.
Oba zespoły pokazały się z bardzo dobrej strony – Warta z trenerem Tony Dallasem prezentuje się obecnie bardzo dobrze (jeśli nie musi grać w niedzielę, bo wówczas wielu jej sowników występuje w lidze latynoskiej). Zespół zaczął bez cztrech podtawowych zawodnków, którzy dojechali później.  Utrata trzwecidej bframki po ty, gdy obrońcy Warty dali za dużo swobody napastnikowi Wisły, a przy stanie 2-3 Warta musiała sie odsłonić i w ostatnich miniutach straciła jeszcze jedną brramke. Wisła,  poza kontuzjowanym Dawidem Wiśniewskim, wystąpiła w pełnym składzie. Arbiter nie uznał dwóch dalszych bramek dla Wisły, uzyskanych jego zdaniem ze spalonych