Błyskawica o krok…derby na Wiśle dla Tarnovii

Błyskawica jest o krok od zdobycia pierwszego w  historii klubu mistrzostwa Premier Soccer League. W niedzielę wygrała z Chicago Legends i  dzięki temu „Legendy” mają już 6 punktów straty do Błyskawicy i odpadły z rywalizacji o tytuł. W walce  o najwyższą stawkę pozostały Błyskawica i  Naperville Strikers. Te dwa zespoły spotkają się za tydzień, w ostatniej kolejce sezonu. Błyskawica ma jeszcze zaległe spotkanie z Chicago Thunder,  ale najprawdopodobniej otrzyma za ten mecz walkower. W spotkaniu derbowym over-30 Division, rozegranym na obiekcie Wisły ,Tarnovia pokonała gospodarzy 3-2, pomimo iz 5 minut przed końcem przegrywała 1-2. Ale gra się do końca I stąd zwycięstwo zespołu Janka Gieronia 3-2.

Obecny zespół Tarnovii jst bardzo silny i gdyby nie kilka fatalnie przegranych spotkań, Tarnovia miała realne szanse na pierwsze miejsce na mecie sezonu.
Igloopol tylko zremisował z Romania, stwarzając jak zwykle wiele sytuacji, ale tylko jedną potrafił wykorzystać.

ARLINGTON ACES LIGHTNING (BŁYSKAWICA) – CHICAGO LEGENDS 2-0 (1-0)
Bramki: Bryan Menay 2
Dobre spotkanie, prowadzone w szybkim tempie.  Legends okazali się trudnym rywalem, mającym w swych szeregach  młodych zawodników.  W tym meczu jednak stworzyli tylko jedno zagrożenie, ale bramkarz Błyskawicy Trevore Meyer spisał się bez zarzutu, Nasi natomiast mieli kilka dalszych okazji do podwyższenia rezultatu, m, in, bardzo ładnie uderzył Steve Radziszewski, skończyło się jednak na dwóch bramkach.

Over-30 Division Red
WISŁA  – TARNOVIA 2-3 (2-0)
Bramki:  Kevin Adi, Robert Pudełko, Batek Rzucidło z rzutu karnego – Piotr Sztafa, Andrzej Kacprzyński
Kiedy na 5 min przed końcem spotkania Wisła prowadziła 2-1, mało kto mógł przypuszczać, że zejdzie z boiska pokonana. A jednak  ambitnie grający do końca tarnowianie dopięli swego. Najpierw Robert Pudełko zdobył wyrównującą bramkę, a w  89 min,. Bartek Rzucidło z rzutu karnego (za rękę w polu karnym) zdobył zwycięski punkt.
Do przerwy więcej z gry miała Tarnovia, ale dwie udane kontry Wisły sprawiły, że gospodarze prowadzili 2-0. Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie. Nadal przewaga Tarnovii i w końcu wywalczone zasłużone zwycięstwo. Cały mecz rozegrał weteran Janusz Gurgul i zagrał bardzo dobrze. Ambicją wyróżniał się Robert Pudełko, zresztą cały zespół zasłużył na pochwałę. W bramce przypomniał sobie dawne czasy zastępujący bramkarza zawodnik z pola  Marcin Szara.
Ostatni raz w orli menedżera Wisły wystąpił Mirek Robak, który za dwa tygodnie opuszcza Chicago i przenosi się na stałe do Phoenix (Arizona). Z Wisła związany był od sześciu lat, prowadził przez kilka lat zespoły młodzieżowe (począwszy od u-9), a ostatnie dwa lata był menedżerem drużyny over-30. Jego następcą będzie Marcin Czeremuga.

IGLOOPOL – ROMANIA 1-1 (0-0)
Bramka: Mirek Krupa
Pechowy remis Igloopolu, bowiem przeciwnik zdobył wyrównującą bramkę na 10 min przed końcem meczu, a nasi zmarnowali kilka 100-oproc, sytuacji. Jedyna bramkę zdobył Mirek Krupa na początku drugiej odsłony. Wcześniej,   w pierwszej połowie ten sam zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił bowiem bramkarz. Mirek Krupa –  po przerwie spowodowanej powiększeniem się rodziny – powrócił do zespołu Igloopolu.
Jak podsumował spotkanie Mariusz Sagan z Igloopolu: –  Jak zwykle u nas dużo sytuacji, a mało bramek