Derby dla Wisłoki

Kolejne dębickie derby w Polskiej Lidze Piłkarskiej wygrała Wisłoka, która tym samym pozostała samodzielnym liderem, jedynym zespołem bez straty punktu. Zespół Łukasza Szpary już po trzech rozegranych spotkaniach urasta do jednego z faworytów rozgrywek.

Kibice wWisłoki jak zwykle nie zawiedli        Foto – Sebastian Skora

Słabiej od oczekiwań gra rumuńska Lechia. Ponownie zabrakło  w niej  najlepszych (praca, kontuzja) i w efekcie zespół przegrał wyraźnie z Jagiellonia.
Pauzował Polonez,
Oto szczegóły i aktualna tabela

JAGIELLONIA – ROMANIA/LECHIA 6-2 (3-2)
Bramki: Konrad Ślęczka 4, Łukasz Borys, Paweł  Ściepuk – Lucjan  Corocariu, Daniel Nica
Zabrakło w Lechii nie tylko kilku podstawowych graczy rumuńskich, ale i Dominika Buciora. Piękna bramka Konrada Ślęczki z rzutu wolnego uderzeniem w krótki róg ozdobą  spotkania. Zarówno Borys, jak i Ślęczka mieli jeszcze po dwie 100-proc sytuacje, dlatego końcowy rezultat mógł być  znacznie wyższy.

IGLOOPOL – WISŁOKA 1-3 (0-1)
Braki: Kamil Szmit – Denis Markowicz, Patryk Wojciuk, Marek Golik
„Dębickie” derby były  jak zwykle interesującym widowiskiem. Aż do 70 min utrzymywał się wynik 1-0 i w tym okresie Igloopol miał kilka szans na wyrównanie – najlepszej nie wykorzystał Karol Malinowski, który wyszedł na pozycję  sam na sam z Piotrem Klimkiem , ale bramkarz Wisłoki popisał się znakomitą interwencją.  Później, w przeciągu pięciu minut Igloopol stracił dwie bramki i to przesądziło o końcowym rezultacie.  W drugiej połowie Wisłoka atakowała z kontry, zdobywając  dalsze bframki. Na podkreślenie zasługuje piękna bramka Markowicza uderzeniem z odległości 35 metrów.
Jedna  z bramek dla lidera zdobył najmłodszy zawodnik zespołu – Patryk Wojciuk.