Derby dla Warty

Inauguracja sezonu w lidze National odbyła się przy pięknej, bezdeszczowej aurze. W czwartkowy wieczór rozegrano dwa spotkania pierwszej kolejki – najpierw Adria zremisowała z Gazelle  S.C. 2-2, a następnie Warta w polonijnych derby wygrała z Czarnym Dunajcem  4-2.

Warta była w tym spotkaniu zespołem lepszym. Grała lepiej piłką i p większą część meczu kontrolowała  przebieg wydarzeń. Tylko pierwsze10 minut
drugiej połowy molo sugerować, że Dunajec powalczy. Najpierw  piękną bramkę uderzeniem w samo okienko zdobył Tomek Łojek, a  kilka minut później Kayo Breitenbach wyrównał na 2-2. Później jednak ponownie do głosu doszła Warta zawodnikom Czarnego Dunajca zabrakło sił, było ich bowiem tylko 13/ Zadebiutuje byłego zawodnika Partizana Belgrad (Serbia) – Vladimira Vukailovica, który zaliczył dwie asysty.
Tak więc Wata została pierwszym liderem.
Oto zczegóły

WARTA – CZARNY DUNAJEC 4-2 (2-0)
Bramki; Edgar Paceco, Carlos Valencia, Alan Almeron, Adrian Orkiz –  Tomek Łojek, Kayo Breitenbach z rzutu karnego