Cztery wygrane na inaugurację NSL

W piątkowy wieczór rozpoczął się halowy sezon w lidze National. W gronie 16 zespołów, podielonych na dwie dywizje, znajduje się sześć polonijnych. Na inaugurację zanotowały one cztery wygrane – przyniosły one Warcie, Czarnemu Dunajcowi i Wiśle w Major Division  oraz młodemu zespołowi Czarnych Jasło under-18 w First Division. Dobry występ Wisły i Warty, a Dunajec zdobył zwycięską bramkę dopiero na 10 sek. przed końcową syreną. Bliski wygrania był drugi zespół Warty, ale prowadząc w końcówce 4-2, w ciągu dwóch minut stracił trzy bramki. Pomimo porażki z Wisłą, nieźle zaprezentował się młody HDS Eagles.

ALBANYPARK – WARTA 1-4 (0-1)
Bramki: Malonov,  Loncar, Lostovski, Castanon
Początek nieco chaotyczny w wykonaniu Warty. W zespole pokazało się kilku nowych zawodników.. Prowadzenie Warta uzyskała minutek  przed przerwą. Po zmianie stron padła druga bramka, a na 3-0 podwyższył bardzo ładnym uderzeniem Castanon – piłka odbiła się od słupka i wpadła do sitaki. Jedyną bramkę straciła Warta przy stanie3-0, grając w osłabieniu.

WISŁA – HDS EAGLES 12-4 (8-1)
Bramki: Konrad Malinowski 3, Mario Alvarez 2, Jorge Alvarez 2,  Mateusz Pytel Dawid Wiśniewski, Kamil Borkowski , Michał Kowalski – Łukasz Mikołajczak 2,  Kuba Knurek, Damian Zieliński
Młody zespół Łukasza Szpary, wzmocniony bramkarzem  Darkiem Miodowskim i Łukaszem Mikołajczakiem (obaj Unia Chicago) nie miał szans  w pojedynku z Wisłą. Już w 1 min Wiśniewski zdobył pierwszą bramkę. Wprawdzie w minutę później HDS wyrównał na 1-1, ale do przerwy dalszych siedem bramek zdobyli wiślacy. Druga połowa już bardziej wyrównana, o czym świadczy rezultat tej odsłony –  4-3 dla Wisły. Inna sprawa, że prowadząc 8-1, gra się już inaczej.
Oba  zespoły grały dwiema piątkami.
Założyciel zespołu HDS Eagles – Łukasz Szpara nie był załamany wysoką porażką.
Oglądałem  na inaugurację  kilka spotkań i trzeba stwierdzić,  ze poziom ligi jest wysoki. My zresztą chcieliśmy grać w First Division, ale zwolniło się jedno miejsce  w Major,  więc skorzystaliśmy z okazji. Zabrakło dzisiaj kilku dobrych zawodników, m in,  Daniela Dąbrowskiego, który przebywa na Florydzie i dwóch czarnoskórych, bardzo dobrych piłkarzy. Początek jest trudny,  ale gra przeciw silnym zespołom na pewno popłaca.

CZARNY DUNAJEC  – VIKINGS 4-3 (1-2)
Bramki: Kamil Szczęśniak 2, Michał Szaflarski, Michał Kipta
Zwycięstwo Dunajca zasłużone, chociaż na pewno pomogło to, że Vikings miał tylko jednego zawodnika na zmiany Do przerwy Vikings prowadził 2-1, później dwie bramki zdobył Kamil Szczęśniak i Dunajec wyszedł na prowadzenie 3-2. Dramatyczna była końcówka. Na minutę przed końcem grający w przewadze Vikings zdobył trzecią bramkę, wyrównując stan pojedynku na 3-3. Na tym nie koniec, bo z kolei w końcówce z przewagą liczebną grał Czarny Dunajec i na10 sek przed syreną Mike Kipta uzyskał zwycięskiego gola.

ALBANIA FC – WARTA B 5-4 (1-0)
Bramki: Leo Acosta 2, Alex Gomez, Brendon Manolov
Jeszcze na 3  min przed końcem Warta B prowadziła 4-2, ale w przeciągu dwóch minut  straciłą trzy bramki i przegrała spotkanie, które powinna wygrać.

CZARNI JASŁO under-18 – ASSYRIAN FC  6-5 (3-2)
Bramki: Konrad Madej, Julian Rączka Adam Bourge,  Chris Modrzejewski, Arnel Sinanagic, Dawid Mikołajczyk
Bardzo dobry mecz w wykonani młodego zespołu. Pomogły bardzo dobre zmiany taktyczne, dokonane przez asystenta trenera Aleksa Mężyka. Najlepszym zawodnikiem meczu był  bramkarz  Piotr Pyż, który niejednokrotnie ratował drużynę przed utratą bramek. Zespół prowadzi Maciej Orłowski