Cztery wygrane w Premier Soccer League

Tym razem z pwodzeniem grały nasze zespoły w Premer Scocer League. W Major Divsion wygrala Blyslawica, umacniajac isę na drugim miejscu za Naperville s: w over-30 Divison Red zwycięzyły – Tarnovia i Igloopol, przegrała tylko Wisła. Wreszcie w over-40 Divison Red niepokonani Champions ponownie triumfowali,aczkolwiek zwycięską bramkę zdobył Wojtel Kapucik dopiero na 3 min przed koncem.

ARLINGTON ACES LIGHTNING (Błyskawica) – pIRIN CHICAFP 2-1 (1-0)
Bramka:Philip Eda, Jody Holl
W pierwszej połowie padł tylko jedna bramka dla Błyskawicy, chociaż  dwukrotnie na osiem metrów przed bramką stanęli Alex Staropoulos i Jody Hooll. Po przerwie w dalszym ciągu przewaga Błyskawicy, chociaż przeciwnik po jednej z kontr wyrównał  pięknym strzałem w
„okienko” na 1-1.  Wynik meczu ustalił w 70 min Judy Holl, który po wymanewrowaniu dwóch obrońców, umieścił piłkę w siatce.
Strzeleckiego pecha miał tym razem najlepszy napastnik Błyskawicy – Benjamin Klouvert, który trzykrotnie znalazł się sam na sam z bramkarzem.

Over-30 Division Red
– IGLOOPOL – CHICAGO CELTICS 6-2 (3-1)
Bramki: piotr Oleksy 3, Marcin Kupis 2, Tomek Chlebowicz
Udany debiut Piotra Oleksego – to kiedyś zawodnik Koszyc, z  których wywodzi się obecny Igloopol w Stawski Soccer Leaguew.  Bardzo doby występ Marcina Pękali w bramce, który przezywa duga młodość

WiSŁA – ROMANIA SC 2-3(2-0)
Bramki: Marek Wiśniewski 2
Do 70 min. Wisła prowadziła 2-0 po bramkach Marka Wiśniewksiego, w końcówce popełniła jednak błędy  w obronie, co skończyło się porażką. Romania SC to jednak lider Over-30 Division Red –  zespół, który dotychczas nie stracił punktu.
Był to ostatni występ w drużynie bramkostrzelnego Marka Wiśniewskiego ,który przechodzi do nowo powstałego zespołu Wisły over-40, rozpoczynającego grę w Il. Metropolitan A. H. Soccer League 8 września.

TARNOVIA – STARE BYKI 1-0 (0-0)
Bramka; Jan Gieroń
Pierwszy mecz po powrocie z Polski rozegrał Jan Gieroń i od razu zdobył bramkę na wagę zwycięstwa.  Tarnovia wygrała spotkanie z najsłabszym zespołem Dywizji w skromnych rozmiarach , ale do 75 min grała  w dziewiątkę; na ostatnie 15 mun dojechał jeszcze dziesiąty zawodnik (Daniel Szeliga). Niepełny liczbowo skład na szczęście tym razem wystarczył.

Over-40 Division Green

CHAMPIONS – HELLENIC UNITED 4-4 (3-0)
Bramki: Wojtek Kapuścik 3, Janusz Gurgul
Gładkie 3-0 do przerwy (a bramek mogło w tym okresie paść więcej) sprawiło, że na drugą połowę Champions wyszli wyraźnie

rozluźnienie. W efekcie przeciwnik wyrównał na 3-3 i niemal do końca groziła utrata dwóch punktów. Na szczęście w samej końcówce Wojtek Kapuścik zdobyl swoją trzecią w tym dniu bramkę.
Lewą nogą chcieliśmy przechodzić drugą połowę – powiedział Waldemar Kubiak („Kuba”) – i mogło to się zemścić.