Czarny piątek zespołów Wisły

XI kolejka halowej ligi National okazała się niepomyślna dla zespołów Wisły. Wszystkie trzy przegrały; najlepiej – pomimo porażki – zaprezentował się najmłodszy zespól, czyli Wisła C. Natomiast po porażce Wisły A w Champions Division, zespól Marka Wiśniewskkiego stracił szanse na awans od play off. Wisła B w Major Division po nieoczekiwanej porażce z najsłabszym zespołem tej dywizji – Stalą Mielec straciła szanse na pierwsze miejsce  i awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Na czele Champions bez zmian – lepszym bilansem bramek prowadzi Warta przed Albanian  Stars. Oba te zespoły wygrały swoje pojedynki. Gdy brakuje Łukasza Mikołajczaka, to Unia Chicago przegrywa i to wysoko. Nieoczekiwany sukces Stali Mielec nad Wisła B był największą niespodzianką tej kolejki..

Champions Division
WISŁA A  – VIKINGS 4-5 (2-3)
Bramki: Piotr Łagowski, Przemek Zalewski,  Mirek Mod-zelewski,  Marco Alvarez
Pierwsza połowa to spora przewaga Wisły, która w tym okresie powinna prowadzić 4-2. W końcówce przy stanie 4-4, wiślacy tak długo „rozklepywali” między sobą piłkę, aż w  końcu przełapał  ją przeciwnik, poszła kontra, z której  padła piąta bramka dla Vikings.

CZARNY DUNAJEC – WARTA 3-5 (1-2)
Bramki dla Warty: Ryan Ibara 3, Luiz Adamo, Roni Gunderson
Pomimo wygranej slaby mecz lidera – mnóstwo niewykorzystanych sytuacji. Warta prowadziła 5-1, ale w końcówce odpuściła, a chyba i trochę zlekceważyła rywala i wówczas Dunajec zdobył dwie bramki

STAL MIELEC – WISŁA B 4-3 (3-0)
Bramki:  Piotr Kiełbasa 3, Mirek Wojdyła – Kazimierz Boloż, Artur Giedroyć, Piotr Karpież
Sensacyjna porażka Wisły B z zdegradowaną już Stalą Mielec. Wygrana mielczan jak najbardziej zasłużona  – mogła być nawet wyższa (strzał Ryszarda Surdela w poprzeczkę, dalsze szanse Piotra Kiełbasy). Pomimo iż  mielczanie mieli tylko dwóch zawodników na zmiany, zagrali mądrze taktycznie – obronnie, strefą, licząc na kontry. I już w pierwszej połowie  trzy kontry duetu: Surdel – Kiełbasa przyniosły im trzybramkowe prowadzenie. Wisła całkowicie zawiodła  –  na wyróżnienie zasłużył jedynie bramkarz Patryk Mięczkowski.
Kolejno było: 3-0, 4-1, 4-2 i 4-3

HDS EAGLES – JAGIELLONIA 8-3 (4-1)
Bramki: Pavel Slavov 4, Baha 2, Dawid Knurek, Dawid Nowicki  – Łukasz Borys 2,  Paweł Ściepo
Za dużo indywidualnych  błędów, brak krycia i tylko siedmiu zawodników do gry (a po kontuzji w pierwszej połowie Kamila Kaczówki tylko sześciu) – oto główne przyczyny słabego występu „Jagi”  j gładkiej porażki z młodym HDS Eagles,. dlalktorego cdel -awans do play off coraz blizej.

URAHAN FC – UNIA CHICAGO 8-0 (4-0)
Tylko dwóch zawodników na zmiany (nawet trener mu-siał zagrać), brak najlepszych, a przede wszystkim dyrygenta gra Łukasza Mikołajczaka – to przyczyniło się do klęski Unii. A na treningach z 30-osobowej kadry pojawia się ostatnio zaledwie 7-8 zawodników. Czy Unia utrzyma się w Major Division? Jeszcze ma szan-se…

FC KOSOVA  – WISŁA C 5-4 (3-1)
Bramki:  Dawid Nóżka 2,  Ondrej Polcer
Dobry występ Wisły C w pojedynku z silnym rywalem. Wisła przegrywała już 0-3, ale później wyciągnęła na 4-4 na 2 min, przed końcem. Niestety zwycięskie trafienie zadali rywale.
,y brakuje Łukasza Mikołajczaka, to Unia Chicago przegrywa i to wysoko. Nieoczekiwany sukces Stali Mielec nad Wisła B był naj-większą niespodziankom tej kolejki.