Czarny Dunajec obronił tytuł

Na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu w Lowell Foods Liga Podhalańska, Czarny Dunajec obronił tytuł, zdobywając po raz kolejny miano najlepszej drużyny  w góralskiej lidze, nie tylko w ostatnich sezonach ,ale w ogóle w historii tej ligi. W decydującym o mistrzostwie pojedynku Dunajec zremisował z Odrowążem 3-3, utrzymując bezpieczny dystans 6 pkt przewagi nad najgroźniejszym rywalem. Mecz był pełen emocji. Odrowąż musiał wygrać dwoma bramkami by w praktyce zapewnić obie tytuł. Prowadził już 2-0 i grał z przewaga jednego zawodnika, ale Dunajec nie odpuścił, doprowadzając w przedostatniej minucie do remisu. Tak więć –  niezależnie od wyników ostatniej kolejki i zaległych dwóch spotkań –  pierwsze miejsce dla Czarnego Dunajca, drugie dla Odrowąża, a trzecie dla Szaflar, które w pojedynku o tę lokatę pokonały Orawe. Kolejny mecz z walkowerem oddał zespół Halnego. Stanowiący trzon drużyny jego meksykańscy piłkarze podobno maja teraz ważniejsze gry w swoich rodzimych ligach..
Oto reakcje i aktualna tabela
PODCZERWONE – RATUŁÓW 2-6 (1-2)
Bramki: Krystian Soka, Grzegorz Dziurdzik –  Mateusz Mulica 3, Kuba Suchecki 2, Robert Gawron  Podczerwone miało sporo szans na uzyskanie dalszych bramek, ale jego zawodnicy pudłowali w najlepszych sytuacjach
Spotkanie: Podczerwone  – Ratulów jako sędzia główny poprowadziła  Karolina Grela

ORAWA – SZAFLARY 3-6 (2-2)
Bramki: Ryszard Bury, Paweł Dziwisz, Jose Lial – Patryk Paprocki 4, Piotr Kieł-basa 2
Spotkanie zaczęło się sensacyjnie, bowiem mający na początku tyko dziewięciu zawodników Orawa po pięciu minutach prowadziła 2-0. Po błędach obrony Szaflar najpierw  trafił do siatki Lial, a kilka chwil później Ryszard Bury. Później jednak wszystko wróciło do normy – jeszcze przed przerwa Szaflary doprowadziły do stanu 2-2. Raz jeszcze Orawa prowadziłą 3-2, ale kolejne bramki uzyskali zawodnicy Szaflar. W Orawie zabrakło kilku podstawowych zawodników, a starsi wiekiem po prostu nie wytrzymali kondycyjnie.

CZARNY DUNAJEC – ODROWĄŻ 3-3 (0-1)
Bramki: Paweł Rychtarczyk 2, Tomek Łojek – Andy Lichaj 3
Pełne emocji i zmieniających się sytuacji spotkanie. Odrowąż prowadził już 2-0, ale pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Tomek Łojek uzyskał kontaktowe trafienie. Później Paweł Rychtarczyk wyrównał na 2-2. W 82 min. uderzeniem z głowy Andy Lichaj ponownie zdobył prowadzenie dla Odrowąża. W końcówce ponownie na listę strzelców wpisał się Rychtarczyk, doprowadzając do remisu.