Czarny Dunajec o krok od tytułu

W spotkaniu kolejki w Lowell Foods Liga Podhalańska broniący tytułu Czarny Dunajec zremisował z Orawa 3-3. Drugi z kandydatów do tytułu Szaflary pewnie pokonały Odrowąż 5-1 i zrównały się punktami z liderem. Bliżej tytułu jest jednak Dunajec, który w bezpośrednich spotkaniach z Szaflarami ma lepszy bilans (5-1 i 2-4).  A  w razie zakończenia sezonu przez dwie lub więcej drużyn z identycznym  dorobkiem punktowym, o wyższym miejscu w tabeli decyduje w pierwszej kolejności bilans spotkań między zainteresowanymi. W ostatniej kolejce, za tydzien Czarny Dunajec spotka się z Podczerwonem , a Szaflary czeka trudny pojedynek z Halnym. Na pewno bliżej tytułu jest Czarny Dunajec.
Oto szczgóły i atualna tabela

HALNY – WATRA-BIAŁKA  7-1 (2-1)
Bramki: Nigel Acosta 3, Jeny Lapeda 2,  Jose Gallegos, Wade Gentile
–    Adrian Cup
Zdecydowany prymat Halnego, bramek mogło paść więcej..
–    Przyznam szczerze, ze różnica więcej niż jednego poziomu – powie-dział trener Watry-Białki Adam Rabiański. – Szczególnie zaimponowali mi szybkością i techniką gający w Halnym Meksykanie.

RATUŁÓW – PODCZERWONE 0-2 (0-1)
Bramki: Darek Wliński, Grzegorz Dzierdzik.
Długo utrzymywał si wynik 1-0, dopiero w ostatnich sekundach gry Grzegorz Dzierdzik zdobył drugą bramkę dla swego zespołu.

ORAWA – CZARNY DUNAJEC 3-3 (3-1)
Bramki dla Czarnego Dunajca: Tomek Cikowski 3
W spotkaniu tym zanosiło się na niespodziankę. Wprawdzie Tomek Cikowski zdobył prowadzenie la Dunajca , ale później – jeszcze w pierwszej połowie – trzy bramki zaliczyła Orawa. Przy trzeciej – po dośrodkowaniu Stefana Mijatovica piłka odbiła się od poprzeczki, spadła na murawę, a arbiter – po konsultacji z bocznym – uznał że piłka przekroczyła linie bramkowa i uznał gola.  Po przerwie  Cikowski zdobył dwie dalsze bramki, dające remis, a   Czarnemu Dunajcowi szanse na obron tytułu.

Poniżej zdjęcia z tego spotkania
Zdjecia – Marek Krawczyk

SZAFLARY – ODROWĄŻ  5-1 (3-1)
Bramki: Patryk Paprocki 2, Ryszard Surdel, Andrzej Kamiński, Jan Szaflarski – Wawe Mwkdad
Łatwe zwycięstwo Szaflar. Już w 5 min Patryk Paprocki  zdobył prowadzenie dla swojego zespołu,  a następnie szybko padły dwa dalsze gole dla Szaflar. W drugiej połowie trwała dominacja Szaflar, a wynik mógł być wyższy, bowiem Alex Budac był co najmniej trzy razy w sytuacji sam na sam.

1. Czarny Dunajec        13    29    46-22
2, Szaflary                  13    29    49-24
3,. Orawa               13    24    39-29
4. Halny                   13    19    41-26
5. Podczerwone    13    14    17-32
6. Watra-Białka    13    13    20-47
7. Odrowąż            13    12    21-27
8. Ratułów            13    6    21-45