Czarni Jasło zdobywcą Pucharu Europa League

Na zakończenie halowego sezonu rozegrano w niedziele turniej o Puchar Europa Soccer League.
Byliśmy świadkami polskiego finału, bowiem w bezpośrednim pojedynku o trofeum Czarni Jasło spotkali się z Błyskawicą. Ostatecznie friumfowali Czarni Jasło 2-0.
Oto jak podsumował halowy sezon trener zespołu Maciej Orłowski
– Nie taki zły sezon halowy w naszym wykonaniu. Szkoda, że tak późno zaczęliśmy grać dobra piłkę. Dziś byliśmy nie do pokonania a na boisku był monolit zmotywowanych mężczyzn do grania. Przechodzimy odnowę drużyny i jak na razie wygląda to bardzo optymistycznie. Nie ma ludzi do nie zastąpienia ,a może i dobrze że tak potoczyły się sprawy, bo wygląda na to że będziemy lepsi niż rok temu. W finale zagraliśmy z Blyskawica, która była w dobrej formie i dała dobre widowisko.
Jesteśmy jedyną połoniną drużyną, która wygrała puchar w tym sezonie halowym, a więc to może cieszyć. Dedykuję tą wygraną naszym licznym fanom którzy są z nami na dobre i na złe.

Czarni Jasło z pucharem

 

***
Pochwalić trzeba także Błyskawice, której nie wiodło się w lidze, a która pół sezonu występowała bez bramkarza. Błyskawica pokonała kolejno Wisłokę 3-2, Schwaben 4-1, w ½ finału International 3-1
– Blyskawicy to dobra drużyna I było widać, że to oni bardziej chcieli ten mecz z nami wygrać – przyznał trener Wisłoki Wojtek Piotrowski. … – Nam zabrako zawsze pól metra, aby zablokować strzał lub żeby strzelić bramke… ale jeżeli popełniamy karygodne błędy I strzelamy sobie bramki sami, to ciężko o dobry wynik… Gratulacje dla Błyskawicy.
***
O niezłym występie w Pucharze może mówić Wisła. Zespół A pokonał Wislokę B 4-1, ale odpadł w ćwierćfinale z Czarnymi Jasło.
– – . Myślę że byliśmy lepszym zespołem i zasłużyliśmy na więcej w tym turnieju, lecz Czarni wygrali z nami w rzutkach karnych i należą im się gratulacje i szacunek za wygranie całego turnieju – podsumował trener Wisły Artur Kurzynski.
Wisła B w First Division po remisie z Red Devils -1-1, w karnych 3-2, następnie w podobnom rezultatem pokonała Jagiellonię 2-2,w karnych 3-2. W półfinale przegrana 6-1 z FC Select
***
Eagles odpadł po porażce karnymi 2-3 (w meczu był wynik 2-2) z Czarnymi Jasło.
***
W First Diviion do finału dotarła Błyskawica over-30, co nie jest zaskoczeniem, gdyż ten zespól górował w lidze, W finale Błyskawica przegrała z Red Eagles 1-3, a wcześniej pokonała Wisłokę u-23 3-2, Schwaben 4-1 i International 3-1.
Unia Chicago po wysokim zwycięstwie nad Jahbat 6-0, na drugi mecz z Minyor Chicago nie starczyło już sił i porażka 1-5