Mike Kozub najlepszy

Mike Kozub z Podhala Golf Club utrzymał pierwsze ,miejsce w ostatnim dniu golfowego turnieju „Polonia Open by Żywiec”. Po dwóch dniach był o cztery uderzenia lepszy od drugiego w klasyfikacji Kamila Sikory z Kwakowa i tylko wyjątkowy pech mógłby odebrać mu zasłużony sukces. Tak się nie stało – Mike Kozub w trzecim dniu turnieju nie zawiódł, uzyskał najlepszy rezultat dnia – 78, wyprzedzając o jedno uderzenie Jerzego Dudka i Stanley Matygę, a w końcowej klasyfkacji powiększył znacznie przewagę nad rywalami. Na drugie miejsce wysunął się Dudek, natomiast nie udal sie ostatni dzień dla Kamila Sikory który w rezultacie zakończył rywalizację na piątym miejscu.


Od lewej stoją Paweł Gasior – organizator turnieju, Michal Kozub- Zwyciezca I Grzegorz Lublinski – Dyrektor sportowy

Generalny sukces zanotowali golfiści Podhala Golf Club – poza triumfatorem Mike Kozubem, w pierwszej dziesiątce znalazło się pięciu dalszych przedstawicieli tego góralskiego klubu.
W turnieju uczestniczyli również golfiśći PAGC z prezesem Mariuszem Kwiatkowskim i braćmi Krzysztofem i Markiem Plackiem. Najlepiej z nich wypadł Marek Placek, który był 19-ty w gross i 4-ty w kat net.

,Od lewej – Jerzy Dudek 2 miejsce, Zosia Mysliwiec 13 latka z New Jersey – zwyciężczyni wśród kobiet.Stan Maciata – Senior champion, Bogdan Zawadzki – NET Champion, Joe Basiorka- mid amator champion, Michal Kozub – Polonia Open 2024 champion, Mariusz Czerkawski – 3 miejsce

Kat. Gross
1. Mike Kozub (Podhale Golf Club) 228 uderzeń
2. Jerzy Dudek (Polska) 240
3. Mariusz Czerkawski (Polska) 241
4. Stan Matyga (Podhale Golf Club) 243
5. Sikora (Polska) 243
6. Joe Basiorka (Podhae Golf Club) 244
7. Stan Maciata (Podhale Golf Club) 251
8. Łukasz Halupka (Podhale Golf Club) 253
9. Andrzej Skik (Podhale Golf Club) 255
10. Grzegorz Zawadzki (Detroit???) 256 uderzen

Kat. Net

1. Mike Kozub; .2.Stan Matyga; 3.Grzegorz ZWADKI;.4. Marek Placek; 5.Marek Borkowski; 6, Jakub Ciesielski

KOBIETY
1. Sophia Myśliwiec 245 uderzdń
2. Sylwia Kozub 262
3. Barbara Malachowski 299
4. Brygida Morańska 315 uderzeń.
***
N a zakończenie rywalizacji rozegrano w sobotę match play pomiedzy Podhalem Golf Club a Resztą Świata; Wynik 6.5 – 2.5 pkt dla Podhala.

Zwycięski zespół Podhala