Czarni Jasło nowym liderem

W pierwszej po kilkutygodniowej przerwie kolejce w Premier Soccer League dotychczasowy lider Błyskawica zremisował z Lechią/Romanią. Nie jest to specjalna niespodzianka, ponieważ rumuński zespół stać na wiele, co już niejednokrotnie udowodnił. Potknięcie Błyskawicy wykorzystali Czarni Jasło, którzy rozgromili grające cały mecz w dziesiątkę RFA Legends.  Czarni Jasło i Błyskawica mają obecnie po 18 pkt, ale Czarni dużo lepszy bilans bramek – 36-13 wobec 19-10 Błyskawicy. I stąd zmiana na pozycji lidera. Polonijne derby: Unia Chicago – Jagiellonia padły łupem Unii, co pozwoliło temu zespołowi awansować na siódmą lokatę.
9H1A0438Kamil Szczęśniak zdobywa bramkę dla Czarnych  Jasło w meczu z RFA Legends

Foto – Jacek Jówko

W First Division Polonez rozgromił  w zaległym spotkaniu Westchester United 7-0.
Inauguracja rewanżowej rundy potwierdziła, że zarówno w Major jak i First Division widać dużą różnicę poziomu – jest kilka dobrych zespołów i niestety sporo słabych.

UNIA CHICAGO – JAGIELLONIA  3-1 (0-0)
Bramki: Maciej Szkutnik, Przemek Kaczówka, Łukasz   Mikołajczak – Paweł Ściepuk
Pojedynek wyrównany. Obie strony  miały  dalsze szanse bramkowe. Dominik Wardzała z Unii nie wykorzystał rzutu karnego, Jego strzał obronił Łukasz Borys, który w pierwszej połowie z konieczności stanął w bramce „jagi”. Po przerwie bronił już Andrzej Mańkowski. Jagiellonia zaczęła w dziesiątkę, później dojechał tylko jeszcze jeden zawodnik, tak więc nie było możliwości dokonania zmian. W samej końcówce spotkana po starciu z Darkiem Pawlikiem czerwoną kartkę zobaczył Łukasz  Mikołajczak.

LECHIA/ROMANIA  – BŁYSKAWICA  2-2 (1-1)
Bramki;  Daniel Cosmin,  Michai Dragos – Konrad Knap, Edi Philot
Dwukrotnie w tym spotkaniu prowadziła Błyskawica – 1-0, i 2-1 i  dwukrotnie Lechia wyrównała. Spotkały się dwa równorzędne zespoły, chociaż zdaniem Władysława  Serafina z Lechii/Romanii, jego zespół miał pewną przewagę, a obie bramki stracił po głupich błędach..

CZARNI JASŁO – RFA  LEGENDS 8-1 (5-1)
Bramki: Marek Szczęśniak 2 (obie z rzutów karnych), Patryk Szatko, Chris Modrzejewski, Paweł Hanula, Łukasz Szczęśniak,  Łukasz Mordarski, Kamil Szczęśniak. Duża przewaga Czarnych Jasło, mecz do jednej bramki.
Trzeba jednak nadmienić, że RFA Legends przyjechały z Indiany tylko z dziesięcioma zawodnikami.

WESTCHESTER UNITED – POLONEZ 0-7 (0-3)
Bramki: Dima 2,  Łukasz Paśko, Wojtek Kapuścik, Krzysztof Kulis. Jacek Hickiewicz, Sebastian Heretyk
Tylko przez pierwsze 20 minut zespół Westchester United próbował nawiązać walkę, później był to mecz do jednej bramki. W drugiej połowie zawodnicy Westchester United” rzadko wychodzili poza linię środkową
Ogromna przewaga Poloneza.   Z siedmiu bramek, wyróżnić trzeba pierwszą, zdobytą przez Łukasza Paśko uderzeniem w samo „okienko”.pierwszą, zdobyt,a przez Łukasza Pasko uderzeniem z 25 metrów w samo „okienko”.

Over-30 Division Red

WISŁA – TARNOVIA 6-2 (2-1)
Bramki: Sebastain Grosman 2, Piotr Sztafa, Mateusz Kozbielak, Dawid Minor, Grzegorz Rembisz – Rafał Grela z rzutu karnego, Arek Pugacewicz
Wbrew temu na co wskazywałby wynik, polonijne derby były wyrównanym widowiskiem. Wisłą objęła prowadzenie; na 1-1 wyrównał z rzutu karnego Rafał Grela (za faul na Robercie Pudełko). Do przerwy 2-1 dla Wisły. Wszystko rozstrzygnęło się zaraz po przerwie. W przeciągu sześciu minut grająca defensywnie Wisła z trzech kontr zdobyła trzy bramki, które przesądziły o jej wygranej.

CONNECTION – BŁYSKAWICA 3-3

UNITED SERB – EAGLES  –  przełożony z uwagi na udział Eagles w finale pucharu stanowego