Czarni Jasło nadal prowadzą

X kolejka Europa League w hali w Palatine nie przyniosła zmian w czołówkach obu Dywizji. W Major Division lider Czarni Jasło wygrali – chociaż z pewnym trudem – z Błyskawicą  u-23; podobnie jak wicelider  Błyskawica, która pokonała Sockers FC Blue, także  w niewysokich rozmiarach.
W First Division Błyskawica oiver-30 wygrała po meczu walki z Jagiellonią.,Tarnovia pokonała Sporting MD. W tym meczu trzy bramki zdobył 50-latek Robert Pudełko. Natomiast przykrą niespodziankę sprawiła Unia Chicago, przegrywając ze słabym Levski Chicago i swoje marzenia dołączenia do czołówki tej Dywizji musi odłożyć…

SOCKERS FC BLUE  – BŁYSKAWICA  1-3(1- 2 )

Bramki: Jacon Shibona Ameer  Noureldin, Mat Gloss

WISŁA – WISŁOKA  2-1 (1-1)
Bramki: Dawid Wiśniewski, Kamil Borkowski – Woj-ciech Kania
Polonijne derby były ciekawym, dość szybkim  wido-wiskiem, niestety popsutym przez sędziów. Kartki sypały się – chyba w nadmiarze…
Dwie czerwone kartki i szereg niebieskich – w sumie aż 16 minut graliśmy w osłabieniu –powiedział kapitan Wisłoki Wieslaw Ras. – Przegraliśmy ten mecz przez kartki.
Wisła zresztą także zobaczyła kilka kartek, w tym jed-ną czerwoną. – Sędziowie nie bardzo sobie radzili – uważa prowadzący zespół Wisły Sławek Tkacz.
W sumie pojedynek był na remis, może nawet zagrożeń stworzyła Wisłoka, ale więcej bramek zdobyła Wisła. A to w końcowym rozrachunku się liczy.

BŁYSKAWICA u-23 – CZARNI JASŁO 3-5 (1-2)
Bramki dla Czarnych Jasło: Patryk Szatko 2, Łukasz Szczęśniak, Mario Waksmundzki, Kuba Bielecki
Lider  wygrał, ale nie przyszło to łatwo. Pierwsza bramkę w tym meczu zdobyła Błyskawica u-23, później trzy kolejne Czarni Jasło, którzy prowadzili już 3-1. Błyskawica nie rezygnowała i w przeciągu dwóch minut  (od 10-12 min drugiej połowy) zdobyła dwie bramki, doprowadzając do stanu 3-3. Ciekawa była  końcówka – najpierw – w okresie gry w przewadze – Mario Waksmundzki zdobył czwartą bramkę dla Czarnych, a na 20 sek przed syreną, po kombinacji z Patrykiem Szatko, Kuba Bielecki ustalił wynik meczu.,
Błyskawica u-23 dzielnie walczyła i była bliska spra-wienia niespodzianki. Na postawie Czarnych Jasło – jak przyznał trener trener Tadeusz Ciężki – odbiła się sobotnia klubowa zabawa walentynkowa.
Sobotnie, późno wieczorne Walentynki nie mogły iść w parze z niedzielną grą w hali.- stwierdził trener, – Ale jakoś potrafiliśmy  się zmobilizować i nie straciliśmy punktów.

LEVSKI CHICAGO – UNIA CHICAGO  6-4 (2-2)
Bramki: Dominik Wardzala 2, Maciek Skutnik, Prze-mek Kaczówka
Przykra niespodziankę sprawiła Unia Chicago, przegry-wając z najsłabszym zespołem dywizji. Szybko tracone dwie bramki i prowadzenie  przeciwnika rywala 2-0 było  sygnałem ostrzegawczym. Rywale grali agresywnie, czym zaskoczyli zawodników Unii, którzy chyba byli zbyt pewni siebie, Przy stanie 4-5 Unia rozpaczliwie zaatakowała, ale rywale przechwycili piłkę i przelobowali wysuniętego daleko w pole bramkarza. I taks  skończył się  mecz, który w założeniu miał przynieść Unii Chicago komplet punktów.

SPORTING MD – TARNOVIA 5-7 (2-3)
Bramki: Robert Pudełko 3, Arek Wałęga, Arek Puga-cewicz, Paweł Szawkało, Grzegorz Chmura
Tylko trzech zawodników misła Tarnovia na zmiany. Na dodatek zabrakło kontuzjowanego bramkarza, którego zastąpił Arek Pugacewicz. W pierwszej połowie spisywał się nie najlepiej, ale po zmianie stron wyraźnie się rozkręcił i stanowił silniejszy punkt drużyny. W dodatku zdobył jedną z bramek.  Tarnovia prowadziła już 7-3,  ale w końcówce w ciągu czterech minut stracila dwie bramki i zrobiło się trochę nerwowo. Tym niemniej jej wygrana za-służona.
.
JAGIELLONIA – BŁYSKAWICA over-30  3-5 (2-2)
Bramki dla Jagiellonii: Kazimierz Boloż 2, Hare Leo-nardo.
Zapowiadało się na niespodziankę, Jagiellonia zdobyła na wstępie prowadzenie i wynik 1-0 utrzymywał się przez kilkanaście minut, Później, aż do stanu 3-3, mecz był wyrównany i „jaga” nie ustępowała rywalowi. Dopiero w końcówce doświadczeniem starszych wzięło górę.