Czarni Jasło liderem

Czarni Jasło nie mieli problemów z pokonaniem najsłabszego zespołu w Major Division Premier Soccer League –  Edgewater Castle. Kilka dni wcześniej , w czwartek, w polonijnym starciu okazali się lepsi od innego kandydata do tytułu – Błyskawicy, bijąc ją 4-3. Zdobycie sześciu punktów w przeciągu trzech dni zaowocowało awansem na pierwsze miejsce, tym bardziej że zarówno Błyskawica, jaki  Wisła nie grały. Jagiellonia wygrała z Lechią/Romanią, która miała tylko dziesięciu zawodników  do gry. Na czele Major Division Czarni Jasło 21 pkt przed Błyskawicą, Wisłą i FC Bodrost – wszystkie po 18 pkt, z tym że Błyskawica i Bodrost mają o jedną grę mniej rozegraną.

AN0I5865Paweł Hanula uderza głową na bramkę w meczu Czarnych Jasło z Edgewater Castle                       Foto – Jacek Jówko

W First Division Unia pewnie wzięła kolejną przeszkodę, bijąc Sting S.C., a Polo-nez nie sprostał zespołowi Sting. Unia zajmuje drugie miejsce z 23 pkt, a prowadzą Red Devils 24 pkt, trzeci jest B-H Lilies 22 pkt
Oto szczegóły.

WISŁOKA – BODROST FC 1-3 (1-0)
Bramka: Misza Moskalicz
Do 30 minuty było dobrze, Wisłoka prowadziła 1-0, ale wtedy Robert Moran zo-baczył czerwoną kartkę. Faulowany wcześniej kilkakrotnie przez Bułgarów, sam wymierzył sobie sprawiedliwość.  Godzina gry w dziesiątkę musiała skończyć  się porażką..

JAGIELLONIA – LECHIA/ROMANIA 6-3 (0-2)
Bramki: Paweł Ściepuk 3, Mateusz Jasiński, Vitalij Domanovic, Ricky Erende
Lechia/Romania miała tylko dziesięciu zawodników do gry, ale pomimo tego do 60 min prowadziła 2-0. Później jednak Jagiellonia zaczęła grać, zdobyła od rząd sześć bramek, zapewniając sobie komplet punktów.
– To zwycięstwo było nam potrzebne – skomentował trener Darek Pawlik. – Po ostatniej klęsce z Błyskawicą nasi zawodnicy musieli podnieść się i uwierzyć w siebie.

STING S.C. – UNIA CHICAGO 0 -2 (0-1)
Bramki: Łukasz Mikołąjczak 2
Kolejny, dobry mecz Unii Chicago w pojedynku z agresywnie grającym rywalem. Żółte kartki sypały się po obu stronach. Unia wystąpiła w osłabionym składzie, mając czterech zawodników na zmiany. Z podstawowego składu było raptem 5-6 piłkarzy. Ale po raz kolejny potwierdziło się, że zespół ma wyrównaną, szeroką kadrę. Zastępcy nie zawiedli.

CZARNI JASŁO – EDGEWATER CASTLE FC 3-0 (2-0)
Bramki: Patryk Szatko w 6 min, Piotr Hanula w 16 i 73 min.
Szybko zdobyte dwie bramki ustawiły przebieg spotkania. Przy prowadzeniu 2-0, Czarni Jasło zwolnili, pilnując wyniku. Mieli zresztą tylko jednego zawodnika na zmiany. Wynik ustalił po szybkiej kontrze Piotra Hanula pięknym strzałem  w prawe „okienko”. Pojedynek był przeciętny – bo jaki przeciwnik, tak się gra.
Poniżej dwie bramki z tego spotkania

AN0I5793-(2)Patryk Szatko zdobywa pierwsza bramke…

AN0I6029Piotr Hanula ustala wynik meczu na 3-0 dla Czarnych Jasło   Zdjęcia – Jacek Jówko

BH LILIES – POLONEZ 4-1 (2-0)
Bramka: Marcin Szmuc
W pierwszej połowie Polonez grał, a bramki zdobyli rywale. Po przerwie Polonez musiał odsłonić się, co wykorzystał BH Lilies, zdobywając dalsze bramki. Dopiero przy stanie 4-0 honorowe trafienie dla naszego zespołu uzyskał Marcin Szmuc.
Jak nas informuje Wojtek Kapuścik,kolejny mecz Poloneza – za tydzień z Unią Chicago został przełożony z uwagi na… wakacje zawodników Poloneza.