Czarnemu Dunajcowi ubywa rywali

W najważniejszym spotkaniu XI kolejki Lowell Foods Liga Podhalańska Halny dość szczęśliwie pokonał Szaflary, które w ten sposób straciły szanse na walkę o mistrzostwo. Czarny Dunajec po wysokiej wygranej nad Orawą 5-0 ma cztery punkty przewagi nad Halnym, który awansował na druga pozycje i 6 pkt. przewagi nad Szaflarami. Wydaje się, że nic już nie odbierze Czranemu Dunajcowi tytułu. Natomiast otwarta pozostaje walka o tytuł wicemistrza – z równym szansami pretendują do niego Halny i Szaflary. Cień szansy na podium ma jeszcze Orawa i Odrowąż.
Oto szczegóły i aktualna tabela

RATUŁÓW – ODROWĄŻ 0-2 (0-2)
Bramki: Michał Janas i Piotr Rabiański
Już w 30 sek. Gry Odrowąż zdobył bramkę ze strzału Michała Janasa, ale później już do końca spotkania trafił do siatki tylko jeszcze raz. Ratułów zaczął w 9-tke, później dojechał 10-ty zawodnik i dopiero po 20 minutach zespół Władka Ciężczaka wreszcie grał w komplecie. W sumie było to bardzo słabe spotkanie – Odrowąż dostosował się do najsłabszego zespołu Ligi.

HALNY – SZAFLARY 5-4 (4-2)
Bramki: Wayne Gentile 2, Ivan Rodriguez, Ove Rodriguez, Sławek Olejarz – Ryszard Surdel 2, Andrzej Kamiński, Dawid Zarębczan
W pojedynku dnia Szaflary przegrały z Halnym, chociaż przez większą część spotkania miały wyraźną przewagę, okresami nie schodząc z połowy przeciwnika. Niestety zawiodła defensywa, a zwłaszcza bramkarz Darek Gil, który fatalnie przepuścił trzy bramki. Bo jak można nazwać inaczej sytuację, gdy piłka wyrzucona z linii autowej wpada do bramki. Niezrażone niepowodzeniem Szaflary cały czas „goniły wynik”. Ale na błędy bramkarza tym razem nie było lekarstwa. Przy stanie 3-4 Gil po dośrodkowaniu fatalnie wypuścił piłkę z rąk i Halny zdobył piątą bramkę. Na dodatek Ryszard Surdel nie wykorzystał rzutu karnego.

CZARNY DUNAJEC – ORAWA 5-0 (3-0)
Bramki: Paweł Rychtarczyk 2, Przemek Koziarz, Robert Gacek, Michał Kowal
Lider nie dał szans Orawie, która miała na dodatek kłopoty kadrowe i musiano dokonać roszad, m. in. Marek Hornik został cofnięty do obrony.

PODCZERWONE – TATRY 3-0, walkower

1. Czarny Dunajec     11    25    41-13
2. Halny            11    21    30-20
3. Szaflary        11      19    35-23
4. Orawa        11     17    23-21
5. Odrowąż         11    16    19-16
6. Podczerwone   11     15    16-16
7. TATRY            11    7    9-37