Chicago Force bliżej wicemistrzostwa

W lidze Metropolitan oldboyów po sobotnich grach  w over-30 Division   bliżej wicemistrzostwa znajduje się obecnie Chicago Force. Zespół Ryszarda Surdela pokonał łatwo Vikings 6-1, zaś Eagles zremisował z innym kandydatem do miejsca na podium- Hellenic 2-2. W over-40 Division porażki Cracovii i Calisii.

VIKINGS – CHICAGO FORCE 1-6 1-4)
Bramki: Alex Budac 2, Paweł Koziołek 2, Janusz Chmielewski, Piotr Kiełbasa
Wprawdzie w 5 min Vikings uzyskał prowadzenie 1-0, ale później na boisku istniała tylko jedna drużyna. Przewaga Force była przygniatająca, dłuższymi okresami Vikings nie wychodził z własnej połowy. W drugiej połowie rywale otrzymali czerwoną kartkę i do końca grali w osłabieniu,.
Z niewiadomych przyczyn sędzia skrócił obie połowy spotkania o dobrych kilka minut.

HELLENIC – EAGLES  2-2 (1-0)
Bramki: Piotr Leszczyk rzutu karnego (za faul na Robercie Juszczyku), Marek Golik
Nie wyszedł ten mecz zespołowi Eagles, który zdołał tylko zremisować.

CONNECTION – CRACOVIA 5-1 (3-0)
Bramka; Wiesław Soja
Cracovia przystąpiła do gry tylko z 11 zawodnikami i może dlatego zaczęła zbyt zachowawczo. W efekcie dość szybko straciła trzy bramki , co przesądziło o końcowym wyniku, Po zmianie stron nie było lepiej.

LITHS – CALISIA 2-0 (2-0)
O porażce Calisii zadecydowała bardzo słaba pierwsza po-łowa, a fatalny stan boiska powodował, że wiele było przypadkowości w poczynaniach obu zespołów.
Do tego dostroił się fatalnie prowadzący spotkanie sędzia.  Po zmianie stron Calisia zagrała nieco lepiej, ale nie potrafiła zdobyć nawet honorowej bramki.